Středověké drama v Janově. Muž slavil narození syna, soused ho zavraždil šípem

4 měsíce starý 15

Zatímco 41letý Javier Romero se nevěřícně potácí s šípem zabodnutým v břiše, postarší polonahý muž z okna bytu v prvním patře nadále nehybně pozoruje s lukem v ruce výsledek nepochopitelného zkratu. Hrůzné scéně přihlížel i přítel zastřeleného Peruánce. „Do p*dele, podívej se na to! Ten chlap na něj vystřelil z luku, je to blázen,“ zoufale upozorňoval kolemjdoucí, zatímco situaci zaznamenával na video.

Na záběrech z bezpečnostní kamery je následně vidět, jak střelec vychází na ulici, kde se hádá s jedním z přátel zasaženého muže. Poté vyrve šíp z břicha ležící oběti, kterou předtím zasáhl. Javier Romero osudné noci oslavoval narození svého syna. Útočníkem byl 63letý dělník pracující v docích.

Ránu pravděpodobně ještě zhoršilo právě vyjmutí šípu, který se zabodl do jater. Šíp s ocelovým hrotem, který se běžně používá například při lovu divokých prasat, způsobil zasaženému muži smrtelné zranění. Pachatele, který čelí obvinění z vraždy, policisté zadrželi.

Podle obyvatel italského města je hluk v ulicích plných barů dlouhodobě jen těžko snesitelný. „Nebyl to zlý člověk. Byl prostě jen zoufalý,“ pronesl na adresu střelce jeden z místních. „Je to otřesné, ale úplně mě to nepřekvapuje,“ dodal k incidentu další.

Zdroj