Středula: Bývalý agent nebo rozvědčík mezi favority? Bizarní. Mě podporují i pravičáci

1 měsíc starý 23

Dosavadní volební průzkumy řadí Středulu mezi outsidery voleb. Například poslední model agentury Ipsos mu připisuje pouze 3,1 procenta. Šéf odborových svazů jim však nepřikládá velkou váhu. „Myslím si, že skutečný souboj o prezidenta republiky teprve přijde. Lidé se oprávněně věnují svým záležitostem. Tedy jak zvládnout výdaje a svůj život. Každý se obává, jaké mu přijdou zálohy. V tuto chvíli je to pouze pocitová záležitost. Ten skutečný boj o prezidentský stolec nastane až v lednu,“ řekl.

Zopakovat by se podle něj mohl scénář z roku 2013. „Připomenu, že při první volbě prezidenta se dostali do druhého kola kandidáti z druhé a páté pozice. Přestože to může někomu znít zvláštně, tak jsme přesvědčení o úspěchu. Voličům mám totiž hodně co nabídnout,“ doplnil.

Středula pak zkritizoval také papírové favority voleb, tedy předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, generála ve výslužbě Petra Pavla a ekonomku Danuši Nerudovou, které nařknul z problematické minulosti. „Přijde mi velmi bizarní, že na prvních místech se nachází bývalý agent, bývalý rozvědčík a kandidát, který je v podezření z prodávání diplomů. To je kombinace, která nepřináší nic dobrého pro funkci prezidenta. Rozhodně nemám tolik peněz jako ostatní kandidáti, ale mám čistý štít,“ sdělil.

Sám sebe nepovažuje pouze za levicového kandidáta. Podporu má dle svých slov také od pravice. „Mých podporovatelů je celá pestrá paleta. Od prezidenta Zemana až po bývalého ministra financí Miroslava Kalouska. Dostal jsem nádhernou podporu od jednoho regionálního šéfa Hospodářské komory. Byť je pravicově založený. Pokud tito lidé z protilehlých stran říkají jediné, že pokud má Josef Středula kandidovat, tak je schopen různé strany spojit,“ uvedl.

Na základě setkání s lidmi má také pocit, že současnou vládní koalici oupuštějí také její voliči a vzhledem k současné situaci je proto může oslovit levicový kandidát. „Lide se bojí o budoucnost a nacházejí se v sociální nouzi. Vláda je přehlíží, jejich problémy nejsou brány důležitě a některé kroky jim situaci ještě zhoršují. To je příklad minimální mzdy až po důchodový věk. Poslední výstřel z Aurory TOP 09 je navíc nápad zavést platit zdravotní péči pro bohaté a chudé. Jsou to témata, která by levice zvednout měla. I od pravicových voličů slyším, že vládu volili. Nyní ale připouštějí, že to byla chyba,“ dodal.

Zdroj