Středula oznámil, že má dostatek podpisů pro prezidentskou kandidaturu. Skála se voleb naopak nezúčastní

4 měsíce starý 24

V úterý 8. listopadu vyprší kandidátům na prezidenta lhůta na odevzdání oficiální kandidátní listiny. Odborář Josef Středula má údajně nasbíráno více než 60 tisíc podpisů a může se tedy do boje o prezidentskou funkci zapojit. Naopak komunistický kandidát Josef Skála se volby nezúčastní. Podpisy se mu totiž nasbírat nepodařilo.

Odborový předák Josef Středula v pátek na debatě kandidátů v Broumově oznámil, že nasbíral 60 tisíc podpisů podporujících jeho nominaci. Informaci deníku FORUM 24 potvrdil manažer mediální komunikace Jan Štoll.  Podpisy má Středula prý jak od občanů, tak od senátorů. Na ministerstvo plánuje kandidátní listinu odevzdat v úterý odpoledne.

Dále čtěte

(Týdeník FORUM)

Nový Týdeník FORUM varuje před množstvím antiliberálních voličů

číst článek »

Středulu v prezidentské volbě dlouhodobě podporuje současný prezident Miloš Zeman. Naposledy se sešli minulou středu na Pražském hradě. Po schůzce Středula na twitteru poděkoval Zemanovi za přijetí a podporu jeho kandidatury.

Josef Skála, kandidát za KSČM, se prezidentské volby v lednu nezúčastní. Podařilo se mu nasbírat jen 36 tisíc podpisů z potřebných 50 000, informoval server iDnes.cz. Z toho 10 tisíc bylo jen v Praze. Skála se pokoušel sbírat podpisy mimo jiné na protivládních demonstracích.

Komunisté byli ohledně výběru Skály jako kandidáta na prezidenta rozpolcení a část strany ho nechtěla podporovat. „Zkuste jej porovnat s tím, co se zatím v prezidentském klání nabízí. Pak vám jednoznačně – nejste-li miliardář nebo tunelář – musí vyjít jako nejlepší volba,“ komentovala výběr Skály v únoru šéfka KSČM Kateřina Konečná. 

Skála ani Konečná zatím nechtějí situaci komentovat, strana plánuje zveřejnit tiskovou zprávu.

Zdroj