Střelba otřásla kladenským sídlištěm. Všemu měl přihlížet syn manželů, promluvil soused

5 měsíce starý 92

Na tísňové lince přijali kladenští policisté krátce před obědem telefon od rozrušeného muže, který jim oznámil, že se v panelovém domě v ulici Václava Rabase střílelo. Muži zákona ihned vyrazili na místo. „Podle prvotních informací měl pětasedmdesátiletý muž postřelit šestapadesátiletou ženu do dolní končetiny a poté zbraň otočit proti sobě,“ uvedla mluvčí policie Michaela Richterová.

Zranění, která si sám způsobil, neměl šanci přežít a na místě zemřel. O ženu se starali přivolaní záchranáři. „Na místě ošetřili jednu zraněnou ženu s poraněním nohy. Sanitkou ji převezli do kladenské nemocnice,“ sdělila mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Podle zjištění CNN Prima NEWS byl v bytě s manželským párem i jejich syn. Místní lidé uvedli, že pětasedmdesátiletý muž byl bezproblémový soused. „Byl to hodnej pán, chodil tady venčit pejsky. Potkávali jsme se na ulici, popovídali jsme si. Měl rád moje děti, říkal, že jsou slušně vychované. Měl jsem ho rád,“ líčil soused.

Kriminalisté budou nyní sbírat stopy a vyslýchat svědky. Mimo jiné je bude zajímat, zda zbraň, kterou použil, byla držena legálně. „V současné chvíli není vzhledem k počátku prověřování této události možné poskytnout bližší informace,“ řekla Richterová. Nové informace a podrobnosti by měli sdělit policisté pravděpodobně během úterka. Nejspíše ale případ odloží, protože za zranění ženy nebudou mít koho stíhat.

Zdroj