Střelce lokalizovala policie kousek od fakulty půl hodiny před masakrem, odhaluje dokument

před 5 měsíce 84

Z dokumentu vyplývá, že 21. prosince ve 14:38, kdy už hodinu pátrali policisté po ozbrojeném studentovi, si měl student zapnout mobilní telefon. Ten byl lokalizován v Pařížské ulici, jen pár desítek metrů od budovy školy. „Policie do ulice najela, prohledávala okolí, pátrala u synagog i židovského hřbitova, ale do hlavní budovy fakulty nikoho neposlala,“ napsal deník iDnes.cz.

ČTĚTE TAKÉ: Chci vidět tvář toho, kdo odvolal policii od fakulty, říká truchlící matka. Není sama

Pátrání po studentovi bylo vyhlášeno ve 13:19, a jen o pár minut později se objevila informace, že je student držitelem několika střelných zbraní. O dvě minuty později byly na místo vyslány dvě hlídky do hlavní budovy filozofické fakulty na Palachově náměstí. „Důvodem byla skutečnost, že se jedná o první kontaktní adresu filozofické fakulty, kterou zobrazí internetový prohlížeč Google. Ze strany příbuzných studenta nebylo nikdy specifikováno, ve které konkrétní budově by se měl nacházet,“ má stát v dokumentu.

Místo ale kolem 14:00 opustili, a to i přesto, že dvě minuty po půl druhé středočeští policisté a hasiči potvrdili nález zastřeleného otce studenta a výbušného zařízení v domě v Hostouni na Kladensku.

Podrobnosti připravujeme.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Hostouň se stále vzpamatovává z útoku na fakultu. Dům střelce už policie nehlídá

Přečtěte celý článek