Střelce z Chicaga obvinili ze sedmi vražd. Jaký hrozí rapperovi za brutální útok trest?

4 měsíce starý 99

Rinehart uvedl, že se jedná teprve o první obvinění, po kterých budou následovat desítky dalších. ‚‚Pokud bude podezřelý z vražd usvědčen, čeká ho doživotní trest vězení bez možnosti podmíněného propuštění,‘‘ řekl Rinehart.

Mladík, kterého policie podezírá, že zastřelil sedm lidí, útok plánoval několik týdnů. Oznámila to v úterý policie ve městě Highland Park na předměstí Chicaga, podle které si podezřelý zbraň koupil legálně. Motiv střelby, při které bylo dalších zhruba 30 lidí zraněno, ale stále není jasný.

Pomohl mu dámský převlek

Policie v Highland Park už dříve uvedla, že podezřelý se jmenuje Robert E. Crimo III. a že teď je v zadržovací vazbě. V úterý zveřejnila další podrobnosti o útoku a bez dalších podrobností uvedla, že počet obětí vystoupil z původních šesti na sedm.

Policisté se domnívají, že jednadvacetiletý muž si vysoce výkonnou pušku, kterou při útoku použil, koupil legálně. Podle některých informací si před činem koupil dokonce pět střelných zbraní. Do davu ze střechy vypálil více než 70 ran. Předpokládají také, že se podezřelý převlékl do ženských šatů, aby splynul s davem, který prchal z místa činu. Crimo má výrazné tetování na obličeji, dámský převlek mu proto zřejmě umožnil nepozorovaně uniknout. Podezřelý utekl do nedalekého domu své matky a později si vzal její auto. V něm policisté našli další pušku podobnou té, se kterou dříve pálil do davu.

Zdroj