Střelec, který minulý týden u gaybaru Tepláreň v Bratislavě zabil dva lidi, původně podle šéfa slovenské policie Štefana Hamrana plánoval zaútočit na premiéra Eduarda Hegera. Když mu záměr útoku na ministerského předsedu nevyšel, vybral si jiný vyhlédnutý cíl, což byla Tepláreň. Hamran to řekl v úterý v diskusní relaci televize Joj.

Bratislava 21:31 18. října 2022

Původním cílem střelce, který u gaybaru Tepláreň v Bratislavě zabil dva lidi, měl být slovenský premiér Heger | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

„Máme prokázány i konkrétní skutky, které vykonal, směřující k tomu, aby mohl zaútočit na premiéra,“ uvedl Hamran. Dodal, že útočník byl na místě trvalého pobytu předsedy slovenské vlády i v den zmíněné tragédie.

Novinář po útoku na Slovensku veřejně oznámil, že je homosexuál. ,Chci, aby se politici vzpamatovali,’ říká

Číst článek

Už brzy po střelbě vyšlo najevo, že útočník se dříve fotil nejen u gaybaru, ale také u panelového domu, kde bydlí Heger.

Střelbu v Bratislavě policie vyšetřuje jako teroristický útok. Střelec z místa činu uprchl a později na jiném místě v Bratislavě spáchal podle dosavadních informací sebevraždu. Dříve na sociální síti podle prokuratury umístil manifest namířený proti členům komunity LGBT+ a také Židům.

Tragédie vyvolala na Slovensku vlnu solidarity s komunitou LGBT+, útok odsoudili přední politici a ve zvláštním usnesení také slovenská sněmovna. Minulý týden v Bratislavě na pietní akci a následném shromáždění uctily oběti střelby tisíce lidí.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Okupační úřady zorganizují přesun obyvatel Chersonské oblasti, podle Kremlu kvůli hrozbě útoku

  2. Střelec v Bratislavě chtěl původně zaútočit na premiéra Hegera, uvedl šéf slovenské policie Hamran

  3. Letošní cenu Neuron za chemii získal profesor Pavel Hobza. Patří mezi nejcitovanější české vědce

  4. Hokejisté Hradce Králové doma po třech letech udolali pražskou Spartu, utkání rozhodl Klíma

  5. Tenistka Siniaková si na turnaji v Mexiku poradila s Haddaovou a postoupila do druhého kola

  6. Okolo Vrbětic se investuje. Obce se pustily do oprav a stavby silnic, chodníků, budov i tenisového kurtu

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme