Strojvůdce minul návěstidlo, protijedoucí vlaky od srážky dělily desítky metrů

2 měsíce starý 28

Podle Drážní inspekce spěšný vlak jedoucí z Milevska do Strakonic v 15:55 nedovoleně odjel z železniční stanice Vlastec na Písecku, minul návěstidlo zakazující jeho jízdu, poškodil výhybku a vjel na trať, po které jel v opačném směru spěšný vlak.

„Dle informací z šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události zastavili strojvedoucí vlakové soupravy ve vzdálenosti 51,9 metru od sebe,“ uvedl mluvčí inspekce Martin Drápal.

Kvůli situaci se automaticky spustily i závory na okolních železničních přejezdech. Proto byl také omezený provoz na vozovce 138 z Písku do Zvíkovského Podhradí. „Zatím není jasné, zda událost způsobila technická závada, nebo se jednalo o lidské selhání. Přesnější příčina vzejde až z probíhajícího vyšetřování,“ uvedla odpoledne jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Podle vyjádření Českých drah na twitteru oba strojvedoucí vlaky zastavili. „Nikomu se nic nestalo, všichni cestující jsou v pořádku,“ uvedly.

Provoz na trati byl kvůli vyšetřování až do večera zastaven.

Oba strojvedoucí vlaky zastavili a nikomu se nic nestalo, všichni cestující jsou v pořádku. Provoz na trati je zastaven a probíhá vyšetřování. Vlaky jsou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

— České dráhy (@ceskedrahy_) March 28, 2023
Zdroj