Student údajně zfalšoval výsledek PCR testu a poslal domů lyžařský výcvik

5 měsíce starý 22

Ilustrační foto Foto: Právo

Student údajně zfalšoval výsledek PCR testu a poslal domů lyžařský výcvik

„My jako hotel jsme nikoho nevyhodili, maminka toho chlapce zavolala učitelům, že syn je pozitivní, a oni si to tady vyřešili sami se semilskou hygienou, přijelo jich kolem 80 a zůstalo 30,” řekla zástupkyně provozovatele hotelu Star Hotels v Benecku Klára Tlášková.

O případu informoval server Blesk, podle něhož budou rodiče spolužáků chtít po rodině chlapce náklady na propadlé ubytování.

Vedení kolínského gymnázia se v této chvíli nechce k situaci vyjadřovat s tím, že jde o komplikovanou záležitost. Na svém webu pouze upozorňuje rodiče studentů vrácených z lyžařského výcviku, že mají do konce týdne distanční výuku a mají sledovat osobní rozvrhy.

Případem zfalšování certifikátu o PCR testu se začala zabývat policie. „Záležitost právě prověřujeme, ale protože jsou všichni v karanténě, není možné je nyní vyslechnout, musíme počkat,” řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Před odjezdem na školní lyžařský výcvik musí neočkovaní podle nařízení ministerstva zdravotnictví předložit negativní PCR test ne starší 72 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj