Studenti mohou hlasovat, jak zjednodušit maturitu. Musí ale sledovat ministrův Instagram

1 měsíc starý 21

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) zveřejnil na svém instagramovém účtu anketu, ve které se ptá studentů, jak má zjednodušit letošní maturity. Hlasovat je možné mezi zrušením slohových prací, státních didaktických testů nebo školních ústních zkoušek. Plaga tak zřejmě reaguje na současnou koronavirovou krizi, kdy výuka probíhala po většinu školního roku pouze distančně. 

„Dostávám od vás různé návrhy na úpravy letošních maturit, které jsou inspirovány zahraničím. Pokud bych je měl shrnout, tak je to: zrušit slohové práce, zrušit státní didaktické testy nebo zrušit školní ústní zkoušku,“ napsal ministr školství Robert Plaga na instagramu a vyzval k zapojení do diskuze.

Instagram/Robert Plaga

Ministr školství Robert Plaga zveřejnil na svém instagramovém účtu anketu

Plaga zároveň doplnil, že jej zajímá nejen hlas studentů, ale také důvod, proč hlasují pro jednu z variant. „Prosím, vždy na začátek komentáře uveďte možnost A/B/C podle toho, o jakou část byste si maturitu ulehčili. A = didaktický test, B = slohová práce, C = ústní zkouška,“ vysvětlil dále ministr školství.

Dále čtěte

Facebook/Martin Kuba

Hejtman Kuba píše vládě: Vakcíny došly, týden nebudeme mít co dělat

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) se opět ozval na sociální síti. Poté, co se minulý týden kvůli očkování pustil do premiéra Andreje Babiše ...

číst článek »

Někteří však upozornili, že názory není možné pod příspěvek vkládat. „Píši nám maturanti, že již není možné komentovat, jelikož jsou komentáře zablokované,“ napsal jeden z diskutujících. Ministr následně vysvětlil, že k hlasování je potřeba začít sledovat jeho instagramový účet. „Chcete si nahnat sledující? O to Vám teď jde? Wow,“ reagoval na ministra další z uživatelů.

K anketě se vyjádřila také bývalá ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová z ČSSD. „Anketa ministra Plagy mezi maturanty, jak má být zjednodušena maturita 2021, je akt zoufalství a vítězství PR nad realitou,“ napsala v pátek na twitteru.

Podle Valachové je problém v tom, že celé generaci žáků a studentů byla zhoršena možnost vzdělávání. „Vzhledem k tomu, jak jsme na tu situaci byli nepřipraveni a co daleko hůře, že jsme se nepřipravili ani na 2. vlnu, musíme za to přijmout odpovědnost,“ tvrdí exministryně s tím, že ale není proti diskuzi se studenty. Myslí si však, že anketa na instagramu není dospělý způsob, jak situaci řešit.

Zdroj