Studenti musí nastoupit do nemocnic. Vláda projedná odklad daní kvůli epidemii

1 měsíc starý 6

Foto: vláda.cz

Ministryně Alena Schillerová na sítích oznámila, že odloží termín pro podání daní. Teď to navrhne i na vládě.

Dění v Česku v souvislosti s koronavirovou epidemií sledujeme v online reportáži.

Článek

Co byste měli vědět:

- Ministryně financí Alena Schillerová by měla vládě předložit úpravu, která o měsíc prodlouží termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho tak bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi až do 1. června. Jak podat daňové přiznání ZDE.

- Ministr Jan Blatný plánuje předložit návrh na vyplacení odměn pro zdravotníky v nemocnicích, které jim ministerstvo přislíbilo za jejich pracovní nasazení. Peníze by měli dostat v květnové výplatě. Jak je to s penězi pro zdravotníky, čtěte ZDE.

- Od dnešního dne platí pracovní povinnost části studentů v nemocnicích zavedená kvůli epidemii koronaviru. Týká se třetích a čtvrtých ročníků středních zdravotnických škol, některých mediků i studentů nelékařských oborů, výjimku by měli mít medici prvních a šestých ročníků. Podrobnosti ZDE.

 • Studenti mohou být ode dneška povoláni do nemocnic

  Od dnešního dne platí pracovní povinnost části studentů v nemocnicích zavedená kvůli epidemii koronaviru. Týká se třetích a čtvrtých ročníků středních zdravotnických škol, některých mediků i studentů nelékařských oborů, výjimku by měli mít medici prvních a šestých ročníků. Povolat studenty do nemocnic mohou hejtmani a pražský primátor.

  Vedle studentů třetích a čtvrtých ročníků středních zdravotnických škol se pracovní povinnost týká také čtvrtého a pátého ročníku vysokoškolského studia všeobecného lékařství. Vztahuje se rovněž na všechny ročníky vysokých a vyšších odborných škol, které se připravují na nelékařské zdravotnické povolání. V nemocnicích mohou pracovat také všechny ročníky navazujících zdravotnických magisterských programů a jednooborového studia psychologie s výjimkou posledních ročníků.

 • Slib dalších odměn zdravotníkům

  Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) plánuje předložit návrh na vyplacení odměn pro zdravotníky v nemocnicích, které jim ministerstvo přislíbilo za jejich pracovní nasazení. Peníze by měli dostat v květnové výplatě.

  Řada zdravotníků ale ještě letos v lednu neměla na účtech ani ty odměny, které jim vláda naslibovala loni, jak popsal server Neovlivní.cz.

 • Daně později, plánuje Schillerová

  Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) by měla vládě předložit dvě daňové úpravy. Ministerstvo financí plánuje o měsíc prodloužit termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho tak bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi až do 1. června. Další prodloužení ministerstvo chystá i v případě nulové sazby DPH na respirátory třídy FFP2, případně vyšší nebo srovnatelné úrovně. Opatření, kterým chtěla vláda podpořit snížení cen ochranných pomůcek, by měla trvat další dva měsíce navíc až do 3. června.

Zdroj