Stůj, nebo střelím, křičeli policisté. Zdrogovaného řidiče výhrůžky nezastavily

1 měsíc starý 20

Ke zběsilé jízdě došlo v sobotu ve večerních hodinách v brněnských Židenicích. Policejní hlídka se rozhodla zastavit muže za volantem SUV. Měla totiž podezření, že se jedná o kradený vůz. Řidič na jejich výzvy ale nereagoval a začal ujíždět.

Do pronásledování se zapojilo několik policejních hlídek včetně vrtulníku. Ujíždějícího muže ale nezastavily ani výstřely ze služebních zbraní. „Řidiče jsme vypátrali v Židenicích, jeho stíhání ale probíhalo i přes Líšeň,“ řekl ve vysílání Krimi zpráv mluvčí Policie ČR Bohumil Malášek.

Honička se následně přesunula z Brna na dálnici D1, ze které pronásledovaný šofér sjel na Slavkov a nakonec zamířil do nedaleké obce. „Jízda skončila ve slepé ulici v Křenovicích na Vyškovsku. V cestě se totiž objevily dva zádržné sloupky,“ popsal situaci Malášek.

Místní obyvatele čekala nezvyklá podívaná, když se muž pokusil o útěk. „Bylo to hodně rychlé, všechny místní nejspíš vyděsil policejní vrtulník, a tak se raději schovali,“ řekl ve vysílání jeden ze svědků.

Pirát silnic, který byl podle policie pod vlivem pervitinu, skončil v poutech a následně putoval do policejní cely. Před zadržením měl totiž ukrást nejen auto, ale také motorku. Kriminalisté navíc muže podezřívají z násilné trestné činnosti. O co konkrétně mělo jít ale prozradit nechtěli.

Zdroj