Svazy nejdou proti Hniličkovi. Bojí se, přišly by o peníze, tvrdí Janda

2 měsíce starý 21

Jako poslanec ANO skončil Milan Hnilička po té, co se zúčastnil oslavy v teplickém hotelu v rozporu s opatřeními proti šíření koronaviru. Skončil by podle mnohých poslanců ale měl i v čele Národní sportovní agentury.

Volá po tom i bývalý skokan na lyžích a poslanec ODS Jakub Janda, který je hostem pořadu Ptám se já.

Hnilička hned po incidentu, na který upozornil deník Blesk, uznal, že pochybyl a zaslal 50 tisíc korun na charitu. To ale nestačilo, premiér Babiš ho následně vyzval, aby složil poslanecký mandát, což bývalý hokejový brankář včera učinil.

„Plně si uvědomuji zodpovědnost, kterou jako poslanec vládní koalice mám, a proto jsem se po té zbytečné chybě, kterou jsem udělal, rozhodl rezignovat na svůj poslanecký mandát. Co se týče funkce šéfa sportovní agentury, počkám, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí. Zatím ale cítím značnou podporu,“ uvedl Hnilička.

Právě k druhému kroku by měl přistoupit i podle poslance ODS a bývalého skokana na lyžích Jakuba Jandy. „Chování Milana Hniličky je vrcholem nepřijatelného papalášství. Ohrozil veškeré snahy, které jsme v minulých letech ve prospěch sportu podnikli. Milane, jestli jsi chlap, tak není jiná cesta než rezignace,“ napsal Janda na Twitter.

Proč nestačí, že Milan Hnilička rezignoval na poslanecký mandát? A jak se staví k ponechání Hniličky v čele Národní sportovní agentury sportovní prostředí?

Sledujte živě v úvodním videu. Celý rozhovor v podcastu vám nabídneme v 17:00.

01:00 - Já si nedokážu představit Milana Hniličku, jak se bude muset postavit před sportovce a říct: Ještě chvíli vydržte, dodržujte pravidla, noste na trénincích roušky, když on toto hrubě sám porušil.

01:38 - Milan Hnilička je veřejná osoba a ta pozice předsedy Národní sportovní agentury je, dá se říct, post ministra sportu. A když se bývalý ministr Prymula zúčastnil vyšehradského mejdanu, tak premiér Babiš po něm žádal, aby odstoupil.

Ptám se já

Podcast Marie Bastlové. Rozhovory s lidmi, kteří mají vliv, odpovědnost, informace.

Sledujte na Seznam Zprávách, poslouchejte na Spotify, v Apple Podcasts a dalších podcastových aplikacích.

Archiv všech dílů najdete tady, další podcasty Seznam Zpráv tady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište prostřednictvím sociálních sítí pod hashtagem #ptamseja nebo na e-mail audio@sz.cz.

Zdroj