Švédsku nepomohl ani Ibrahimović, na MS postupuje Polsko. Slaví i Portugalci

4 měsíce starý 42

 Reuters

Základní skupiny se budou losovat v pátek, poslední účastníci ale budou kvůli ruské invazi na Ukrajinu a koronaviru známi až v červnu, na kdy je naplánován odložený semifinálový duel mezi Skotskem a Ukrajinou. Vítěz zápasu narazí ve finále play off na Wales.

Severní Makedonie v semifinále senzačně vyřadila mistry Evropy Italy, další překvapení už ale nepřidala. Po půlhodině využili Ronaldo s Fernandesem chyby v rozehrávce, vyměnili si v plné rychlosti míč a kombinaci spoluhráčů z Manchesteru United zakončil Fernandes střelou na zadní tyč.

Sedmadvacetiletý špílmachr navíc v 65. minutě zužitkoval Jotův pas za obranu a posunul Portugalce na šestý světový šampionát v řadě. Makedonci si po premiérové účasti na Euru v loňském roce musí na první start na MS počkat.

Poláci byli nasazeni přímo do finále poté, co bylo kvůli vojenské invazi na Ukrajinu vyřazeno z kvalifikace Rusko. O vítěznou branku se postarala největší hvězda týmu Lewandowski, který ve 47. minutě s přehledem proměnil penaltu za Karlströmův faul na Krychowiaka.

V 72. minutě zvýšil náskok domácích Zieliński a Švédům už nepomohl ani hvězdný Zlatan Ibrahimovic, který přišel na hřiště jako střídající hráč na posledních deset minut. Polsko postupem navázalo na účast na mistrovství v Rusku před čtyřmi lety.

Zdroj