Svícen v plamenech i vykolejený vlak. Hasiči na Štědrý den řešili 257 událostí, podobně jako v jiných letech

2 měsíce starý 18

Hasiči na Štědrý den v Česku zasahovali u 48 požárů, což odpovídá dlouhodobému dennímu průměru. Proti loňskému 24. prosinci je to o jeden požár méně. Hasiči letos zasahovali například také u vykolejení vagonu vlaku u Českých Budějovic, nehoda se obešla bez zranění. V pátek o tom informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Studená.

Praha 10:48 25. prosince 2020

Hasiči na Štědrý den zasahovali u 48 požárů | Foto: iROZHLAS.cz .cz | Zdroj: Hasiči Praha/Twitter

„Z pohledu hasičů byl Štědrý den klidný,“ uvedla mluvčí. Vedle požárů hasiči vyjížděli také k 23 dopravním nehodám, 15 únikům látek a 171 technickým zásahům.

Škodu zhruba 1,5 milionu korun způsobil požár chaty na Rakovnicku. Jeden člověk byl zraněn. Příčinou vzniku ohně byla nedbalost. „V Brně zase likvidovali hasiči požár zahradního domku, při kterém byla v požářišti nalezena osoba bez známek života. Výše hmotné škody, rovněž tak jako příčina vzniku požáru, jsou nadále předmětem šetření,“ uvedla mluvčí.

V Praze ve Strašnicích hořela v noci na pátek izolace na střeše osmipatrového panelového domu. Evakuováno muselo být 30 lidí, nikdo nebyl zraněn. Plameny nezasáhly žádný byt. Škoda je zhruba 100 tisíc korun. „Příčinou je neprokázané zavinění cizí osobou,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Dva požáry v noci na pátek likvidovali hasiči v Ústeckém kraji. Škoda za 300 tisíc korun vznikla při požáru v obývacím pokoji bytu v Petrovické ulici v Ústí nad Labem - Božtěšicích. Hořet tam začalo před 19.00. K druhému požáru v bytě vyjeli hasiči hodinu po půlnoci, do ulice U Pramenu v Lounech.

„Shořel svícen. Větší škoda nevznikla,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Podle operačního důstojníka hasičů v Libereckém kraji byla noc klidná. „Do půlnoci jsme měli jen pár událostí, otevření nějakých bytů a tak,“ dodal.

V 0:57 25.12. zasahovaly jednotky u požáru v bytě v ulici U Pramenu v Lounech. Shořel svícen. Požár byl zlikvidován. Větší škoda nevznikla.

— HZS Ústeckého kraje (@HzsUlk) December 25, 2020

Na Vysočině měli hasiči relativně klidný Štědrý večer s deseti zásahy, většinou kvůli technické pomoci při nouzovém otevírání dveří nebo odstranění stromu ze silnice. Před půlnocí vyjeli k ohlášenému požáru dřeva v kotelně, který se ale obešel beze škody, vyplývá z informací na jejich webu.

Hasiči na jihu Čech měli podle mluvčí Venduly Matějů od 17.00 Štědrého dne do pátečních 7.00 šest zásahů. „Jednalo se jen o technické zásahy nesouvisejícími s Vánocemi,“ řekla. Jedním z nich byl v Písku odtažení nepojízdného elektrobusu z křižovatky.

ČTK

Zdroj