Svobody si Meluzín neužil. Skautský vedoucí, který znásilňoval malé chlapce, je zpět ve vězení

před 5 měsíce 126

Jejich obětem nebylo ani 13 let. Martin Mertl, který si změnil jméno na Martin Metelka, znásilnil podle rozsudku ve skautské klubovně v letech 2007 až 2012 spolu s druhým skautským vedoucím celkem 39 svěřenců, většinou chlapců.

ČTĚTE TAKÉ: Hrůza na toaletách v parku: 13letou Italku znásilnilo sedm cizinců, z její výpovědi mrazí

„Máme obavy, ale ukáže čas, jestli bude schopný navazovat vztahy s děvčaty. To řeší manžel, já mu říkám: ‚Dej mu čas, je mu čtrnáct a snad to bude dobrý',“ uvedla tehdy matka jedné z obětí.

Za znásilnění dětí inkasovali oba vedoucí desetileté tresty vězení, soud je podmíněně propustil po třech čtvrtinách trestu. Zatímco ale vedoucí s přezdívkou Piškot se patrně napravil, Martin Metelka alias Meluzín ani náhodou.

„Po cirka osmnácti měsících od propuštění si tato osoba pořizovala sexuální materiály, fotografie, videa nezletilých dětí, chlapců. Tento případ řešil okresní soud v Děčíně,“ řekl státní zástupce Lukáš Otipka.

Sexuálního predátora soudce potrestal pokutou v řádu desítek tisíc korun. S tím se ale státní zástupce nehodlal smířit. „Máme za to, že trest byl příliš mírný. Proti tomuto rozsudku jsem podal odvolání a krajský soud následně uložil dané osobě nepodmíněný trest odnětí svobody,“ uvedl Otipka.

Metelka nastoupil do vazební věznice v Teplicích. Za přechovávání dětské pornografie si odpyká čtyři měsíce vězení. Za porušení podmínky se bude navíc zpovídat před brněnským soudem.

„Pokud bude prokázáno, že odsouzený nevedl řádný život – neosvědčil se ve zkušební době podmíněného propuštění – může být rozhodnuto o nařízení výkonu zbytku trestu odnětí svobody, z jehož výkonu byl podmíněně propuštěn,“ vysvětlila předsedkyně senátu Michaela Janočková. Metelka by si tak mohl odsedět více než dva roky ve vězení.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Posun v případu násilníka z Prahy 9. Čelí trestu za další čtyři činy, policie ho obvinila

Přečtěte celý článek