Syn Františka Nedvěda půjde ve šlépějích táty. Jinak by mi hodně nadával, říká

1 měsíc starý 36

Ještě před smrtí otce měli Nedvědové domluvenou řadu koncertů. V nich plánuje syn zesnulého hudebníka pokračovat. „Vím přesně, jak by táta přemýšlel, a v podstatě jsem se podle toho i tak zařídil. Proto v nich budu pokračovat. Kdybych to neudělal, tak musím říct, že by mi hodně nadával,“ řekl v rozhovoru pro pořad ShowTime Nedvěd.

Hrát bez táty bude zvláštní

S rozhodnutím Vojtěcha souhlasí i další hudebník, Petr Kocman. „Jakožto muzikanti jsme trochu švihlí, jeviště je pro nás vším, stejně jako publikum. Fanda by měl radost, že bychom v koncertování pokračovali, aby písničky Nedvědů pořád žily. Přál by si to,“ pokračuje. V pátek bude Nedvěd vystupovat v Hluboké nad Vltavou. Pro návštěvníky má připraven zajímavý repertoár.

„Zahrajeme výběr nedvědovek, který jsme hráli s tátou, ale nejen s ním, ale i s Honzou. Lidé uslyší i výběr z nové desky, kterou připravujeme na příští rok. Svou píseň zazpívá i Petr,“ přibližuje syn zesnulého hudebníka. Připouští však, že bude zvláštní hrát bez otce.

„Už když jsem převážel auto, se kterým jsme jezdili, ze servisu, tak to bylo strašně zvláštní. To, že táta neseděl vedle mě. Ale na druhou stranu je pořád se mnou. I na koncertě bude s námi,“ míní.

Kocman dodává, že musí být celý tým statečný. „A pokusit se to zvládnout vnitřní silou,“ říká. Na stránkách, kde se prodávají lístky, nyní visí nápis, že pokud lidé chtějí, mohou lístky vrátit. S možným poklesem zájmu si však Vojtěch Nedvěd hlavu neláme.

„Na Facebooku mi lidé píšou, že určitě přijdou. Některé koncerty se ruší, ale já pevně doufám, že se vše opět znovu rozjede a bude to tak, jak má být. Hlavně, ať se lidé baví a vzpomínají se mnou na tátu,“ dodal syn s tím, že by si jeho otec nepřál, aby se lidé dlouho trápili a smutnili.

Zdroj