Tajemství zesnulého Gustava Oplustila. Před smrtí se chtěl soudit s Pavlem Trávníčkem

4 měsíce starý 22

Terčem sporu se stala autorská práva na adaptaci slavného amerického swingového muzikálu Glenna Millera Zasněžená romance, který chtěl Pavel Trávníček uvést v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Herec tvrdil, že je autorem českého scénáře, což Gustav Oplustil označil za nehoráznou lež.

„Velmi mě mrzí, že si tohle dílo Pavel Trávníček přivlastnil. Musím říct, že mě nemile překvapil a hluboce zklamal. Nečekal bych to od něj. Pro Hudební divadlo v Karlíně jsem psal několik muzikálů a Zasněžená romance byla mezi nimi. Autorem jsem já. A teď se nestačím divit, že si to vydává za své, aniž by mi o tom vůbec řekl,“ posteskl si před časem Oplustil CNN Prima NEWS.

Oba vyhrožovali právníky

Celou věc předal právníkům a svoji pravdu byl připraven hájit i u soudu. „Zavolal jsem na DILIA (divadelní, literární, audiovizuální agentura, jejíž hlavní činností je zajišťování ochrany autorských práv – pozn. red.) a tam mi potvrdili, že autorem jsem já, takže to takhle nenechám. Nějaká lidská slušnost by měla být. Tohle se prostě nedělá,“ dodal scenárista, který stál například u zrodu nejslavnějších televizních Silvestrů s Vladimírem Menšíkem.

Pavel Trávníček ovšem všechno viděl jinak. „Scénář v karlínském divadle jsem psal já a Tomáš Vondrovic. Pan Oplustil je tam napsaný nedopatřením. Celou věc řešíme s právníky,“ reagoval na nařčení.

Gustav Oplustil zemřel v pátek 21. října po krátké nemoci. Bylo mu šestadevadesát let.

Zdroj