Tak to je něco! 58% občanů nevěří České televizi, přitom si ji musí povinně platit… Vyplývá to ze včera zveřejněného průzkumu dů...

4 měsíce starý 126
Tak to je něco! 58% občanů nevěří České televizi, přitom si ji musí povinně platit… Vyplývá to ze včera zveřejněného průzkumu důvěry občanů v instituce, který provedla agentura STEM. Z průzkumu dále vyplývá, že České televizi určitě věří pouze 9% občanů…

A není divu… Nedávno například na povrch vyplavalo svědectví, že je pořad Reportéři ČT šéfredaktora Marka Wollnera zřejmě účelově zmanipulovaný a vypadá to, že Wollner celou dobu kryl kauzu organizovaného zločinu, korupce a mafie v hnutí STAN. Z koncesionářských poplatků placený Wollner by měl podle mého názoru okamžitě skončit v televizi. Redaktorka Reportérů ČT Markéta Dobiášová, která reportáž o korupční kauze STAN pro Reportéry ČT zpracovávala, ale nikdy se neodvysílala, podala veřejné svědectví:

„Marku Wollnere, kolegové, z jakého důvodu redakce Reportérů ČT téměř tři roky nezveřejnila informace o kauzách Hlubuček, na to nemáme stejný názor. Tlaky organizované skupiny kolem Hlubučka, developerů, bohužel i bývalých novinářů ve službách STANu, byly na ČT obrovské. I to jsem investigovala a ukazovala na něm propojení zájmových skupin. Potenciál kauzy v Lysolajích ve spojení s dalšími byznysy městských lukrativních pozemků pod taktovkou Hlubučka a spol. byl veliký,“ píše Dobiášová.

„Nejen Lysolaje, ale i okolnosti prodeje pozemků u metra Palmovka, v Holešovicích, všechno jsme s kolegyní A. Paclíkovou rozkrývaly, stály totiž postupně za zveřejnění. Právě proto, že šlo o rozsáhlou lobbistickou skupinu napojenou na vysokou politiku, proto, aby náhodou v budoucnu nemohlo dojít ke zpochybňování mé novinářské práce, odevzdala jsem před mým odchodem z ČT scénář. M. Wollnerovi odešel mailem, přesně 28.11. 2019 v 22:58. Jistě vám ho rád sám poskytne. Ke kauze vyvedení lukrativních městských pozemků v Lysolajích Hlubučkem, k jejich podezřelému prodeji bez výběrového řízení předem vybranému developerovi, vše ve scénáři stálo. Stojí. Byly, jsou v něm popsány i triky, jakým se pozemky prodaly pomocí posudku nechvalně proslulého znaleckého ústavu Equita, který přitom neměl být ve státní správě k prodeji pozemků vůbec použit. Stejně tak byly, jsou ve scénáři popsány i nátlaky, které Petr Hlubuček a jeho lidé na nás v ČT praktikovali,“ uvedla.

„Nevím, zda M. Wollner scénář četl, reportáže se většinou schvalovaly až ve střižně, ale pokud ano, a scénář mu nepřišel dobrý, pak myslím ničemu nebránilo, aby z pozice dramaturga, šéfredaktora, zpracoval informace jinak on sám, či jiný reportér. Všechny natočené materiály, skryté nahrávky a informace vč. scénáře zůstaly v redakci. Jsou majetkem ČT. M. Wollnerovi jsem několik měsíců po mém odchodu ve vzájemné komunikaci psala, ať kauzu s týmem dotáhne, že je jí v šuplíku škoda, že případně pomůžu, budu sledovat. Prý nešlo. Tak nešlo. Zastavit investigativu rozdělaných kauz je zcela v kompetenci šéfredaktora. Přiznám se, překvapilo mě, že Reportéři ČT nepoužili dávno natočená a ověřená fakta a informace ani po mediálním zadržení Hlubučka a jeho kumpánů. Kauzu Lysolaje v té souvislosti otiskli jako první redaktoři z Aktuálně. Není na mně hodnotit, proč si přinejmenším lysolajskou kauzu nechali Reportéři vzít ‚konkurencí‘. Já mám od začátku jasno; byla to kauza, která ukazovala na propojení developerů, politiků, způsob nakládání s veřejným majetkem. Sledovat jsem ji nepřestala a posledního cca půl roku jsem dohlížela na to, jak ji zpracovávají studenti žurnalistiky UK. Myslím, že se jim to povedlo skvěle. Zveřejníme během pár dnů na inFakta,“ zakončila Dobiášová.

A já se ptám, z jakého důvodu Wollner kryl organizovaný zločin ve STAN? Neměl z toho nějaký osobní prospěch? Policie by to měla podle mého názoru prošetřit.

Hnutí SPD prosazuje zrušení koncesionářských poplatků, protože chceme, aby byly Česká televize a Český rozhlas financovány přímo z kapitoly státního rozpočtu pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu – tak, jak je tomu i u jiných institucí, které hospodaří s penězi občanů!

Zdroj