Tak zase nic. Vejmelka chytal v NHL už pátý zápas, na první výhru ale stále čeká

2 měsíce starý 18

Reuters

Vejmelka ve své první sezoně NHL naskočil již do pátého zápasu, na svou první výhru v dresu Coyotes ale stále čeká. Arizona v šesti utkáních získala jediný bod za prohru s Buffalem 1:2 po samostatných nájezdech a je na chvostu soutěže.

Hokejisté Floridy v nové sezoně ještě nezaváhali, vyhráli všech šest dosavadních zápasů a drží se v čele soutěže.

Vítěznou brankou a asistencí na třetí gól Panthers pomohl k výhře 5:3 nad Arizonou Jonathan Huberdeau. Obránce floridského celku Radko Gudas odehrál lehce přes 17 minut, ve kterých nebodoval.

První vítězství a první bod vyhlíží po návratu do NHL z Dynama Moskva také útočník Coyotes Dmitrij Jaškin. Osmadvacetiletý křídelník odehrál proti Panthers bezmála 18 minut, ve kterých třikrát ohrozil brankáře Spencera Knighta.

Výsledky NHL:

Florida - Arizona 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Branky: 20. J. Thornton, 26. Vatrano, 31. Ekblad, 47. Huberdeau, 60. Duclair - 18. Keller, 52. L. O'Brien, 53. Kessel. Střely na branku: 41:21. Vejmelka odchytal za Arizonu 39 minut a 8 sekund, inkasoval tři branky z 29 střel a úspěšnost zákroků měl 89,7 procenta. Diváci: 13.943. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Montour, 3. J. Thornton (všichni Florida).

St. Louis - Los Angeles 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 44. a 56. Tarasenko, 59. Perron. Střely na branku: 35:34. Diváci: 16.055. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Husso, 3. Thomas (všichni St. Louis).

Buffalo - Tampa Bay 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Branky: 2. a 58. V. Olofsson, 40. Caggiula, 45. Hinostroza, 55. Hägg - 19. Killorn. Střely na branku: 25:36. Diváci: 7417. Hvězdy zápasu: 1. C. Anderson, 2. Caggiula, 3. Hägg (všichni Buffalo).

Ottawa - Washington 5:7 (1:4, 3:2, 1:1)

Branky: 3., 32. a 47. Batherson, 26. Norris, 30. Tierney - 7., 12. a 40. Oshie, 37. a 51. Ovečkin, 14. Nick Jensen, 16. Carlson. Střely na branku: 37:31. Diváci: 11.387. Hvězdy zápasu: 1. T. J. Oshie (Washington), 2. Batherson (Ottawa), 3. Ovečkin (Washington).

Columbus - Dallas 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 6. O. Bjorkstrand, 31. Hofmann, 46. Werenski, 59. Texier - 58. Seguin. Střely na branku: 26:32. Diváci: 12.629. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Hofmann, 3. Bjorkstrand (všichni Columbus).

NY Rangers - Calgary 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky: 46. Dryden Hunt - 23. a 60. Mangiapane, 19. Ch. Tanev, 49. Coleman, 52. Backlund. Střely na branku: 29:37. Diváci: 13.590. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Coleman, 3. Backlund (všichni Calgary).

Carolina - Toronto 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky: 28. Aho, 30. Lorentz, 37. Niederreiter, 59. A. Svečnikov - 4. Matthews. Střely na branku: 36:25. Diváci: 14.011. Hvězdy zápasu: 1. F. Andersen, 2. Lorentz, 3. Slavin (všichni Carolina).

1. St. Louis 5 5 0 0 25:11 10
2. Minnesota 5 4 0 1 17:16 8
3. Dallas 6 3 0 3 12:15 6
4. Winnipeg 5 2 1 2 20:19 5
5. Nashville 6 2 0 4 17:19 4
6. Colorado 5 2 0 3 15:20 4
7. Chicago 6 0 1 5 12:27 1
8. Arizona 6 0 1 5 11:30 1