Takhle bydlel Freddie Mercury. Podívejte se na vzácné fotky z jeho sídla, které je na prodej

před 2 měsíce 40

Garden Lodge, která se nachází ve čtvrti Kensington v západním Londýně, byla domovem frontmana skupiny Queen dlouhých jedenáct let, napsala CNN. Společně s architektem a designérem Robinem Moorem Edem dům zrenovovali tak, aby plně vyhovoval osobitému vkusu zpěváka. „Mercury si přál, aby dům byl nezapomenutelným a příjemným místem, které odráží jeho živou osobnost a eklektismus,“ uvádí realitní kancelář Knight Frank v tiskové zprávě.

ČTĚTE TAKÉ: Hobitín, Shrekova bažina i Kenův dům. Nahlédněte do míst, kde se budete cítit jako ve filmu

Ta zveřejnila pouze dvě fotografie zachycující interiér domu, zbytek si budou moci prohlédnout až vážní zájemci, kteří prokáží, že mají dostatek finančních prostředků.

Ten zůstal po tři desetiletí téměř celý v podobě, v jaké ho Mercury zanechal, včetně starožitného nábytku, uměleckých děl a přepychových látek. Většina vybavení se však prodala v zářijové aukci Sotheby's, v níž se vybralo více než 50 milionů dolarů (přes 1,1 miliardy Kč), přičemž část výtěžku šla ve prospěch Mercuryho nadace Phoenix Trust a Nadace Eltona Johna pro AIDS.

Na jednom ze snímků je jídelna, která je vymalována citrusově žlutou barvou, údajně Freddieho oblíbenou. Prostor následně dotváří velký dřevěný stůl s židlemi a komoda ze stejného setu. Druhá pak zobrazuje vstupní halu zařízenou vyřezávaným nábytkem a starožitnými obrazy.

Do hlavního apartmá nemovitosti se vstupuje přes Mercuryho bývalou šatnu, do které ukládal své oblečení a jevištní kostýmy. Místnost je zrcadlová od podlahy ke stropu, s několika skříňovými dveřmi.

V domě se dále nachází také obývák zařízený v japonském stylu s velkými francouzskými dveřmi do zahrady plné magnólií. V obýváku dříve stál klavír, na kterém Mercury napsal proslulou skladbu Bohemian Rhapsody.

Po své smrti Mercury nemovitost odkázal své přítelkyni Mary Austinové. Ta o něj pečovala více než třicet let. „Byla radost v tom domě žít, mám na něj spoustu krásných vzpomínek. Teď, když je prázdný, přenáší mě to do doby, kdy jsme s Freddiem šli na jeho prohlídku. Jakmile jsme vstoupili do těch pověstných zelených dveří, stal se pro nás místem klidu, opravdovým domem umělce. Nyní ale nastal čas podělit se o tyto pocity s dalším člověkem," uvedla.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Freddie byl džentlmen, říká komorník Mercuryho. Měl úžasný smysl pro humor, své zuby rád neměl

Přečtěte celý článek