Talent nevypiješ, opice s granátometem a sebedestrukce ruského červa. Ukrajinci se smějí ruským okupantům

před 2 měsíce 64

Na sociálních sítích se objevilo nové video, na kterém je zachycen ruský okupant, který vypustí z ruky sebevražedný dron tak nešikovně, že vybuchne jen kousek od něj. Ukrajinci zveřejnili více takových videí, na kterých demonstrují nízký stupeň výcviku ruských vojáků a patrně i jejich opilství.

„Ruští provozovatelé bezpilotních letounů provádějí tajné testy nejnovějších dronů. Talent nevypiješ,“ popsal situaci na svém telegramovém kanálu ukrajinský novinář Jurij Butusov. Video totiž ukazuje, jak ruský dronový operátor málem vyhodil sebe i své kolegy do povětří poté, co z ruky vypustil dron tak, že ten spadl nedaleko trosek budovy, v nichž byli ukryti.

Díky Butusovovu videu pak byly následně připomenuty i další ukázky špatného výcviku ruských vojáků nasazených do krvavých bojů na Ukrajině. Vojáci 1. útočného praporu 5. samostatné útočné kyjevské brigády již na konci ledna sdíleli video, které nazvali „Géniové vojenských záležitostí, nebo opice a granátomet. Skvělá střela z nepřátelských pozic.“ Video totiž zachytilo okamžik, kdy jeden z okupantů chce vypálit protitankovým granátometem, ale v okamžiku výstřelu za něj vleze jeho kolega, který je proudem práškových plynů ze zbraně doslova smeten na zem.

Třetím videem, jež ukrajinští vojáci v poslední době zveřejnili, je ze všech uvedených záznamů nejtragičtější, Zachycuje totiž ruského vojáka ukrytého ve sklepě budovy v Krynkách na levém břehu Chersonské oblasti, který chce okénkem vypálit z granátometu. Na záběrech je však jasně patrné, že se zbraní neumí vůbec zacházet, což se nakonec projeví v tom, že ji drží obráceně, a výstřel jej tak vyhodí i s jeho sklepním krytem do vzduchu. „Jedna z nejepičtějších a zároveň nejhloupějších sebedestrukci ruského červa, jaká se jen vidí,“ poznamenal k videu uživatel sociální sítě X, který používá přezdívku Lovec hvězd.

Лівобережжя Херсонщини,район села Кринки
Одна з найепічніших та одночасно найтупіших самоліквідацій російського хробака,яку можна тільки побачити.
Відео від воїнів підрозділу "Птахи Мадяра" pic.twitter.com/xAlbaPWUM3

— Мисливець за зорями (@small10space) December 15, 2023
Přečtěte celý článek