Tato škodlivá vláda během prvního roku svého působení flagrantně porušila mnohé své předvolební sliby i vlastní programové prohl...

1 měsíc starý 18
Tato škodlivá vláda během prvního roku svého působení flagrantně porušila mnohé své předvolební sliby i vlastní programové prohlášení. Důvodů, proč by měla skončit, je samozřejmě celá řada – od rapidního zhoršení sociální a ekonomické situace v zemi, přes státní rozpočty se stamiliardovými schodky, vysoká inflace, astronomické ceny energií a potravin atd. Pomoc českým občanům a firmám je ze strany vlády nulová, vládní prioritou je podpora Ukrajiny a Ukrajinců a podřizování se pokynům Evropské unie (např. budoucí zákaz prodeje aut se spalovacími motory či zavádění emisních povolenek i pro domácnosti) a podřizování se pokynům Washingtonu. Ze všech těchto důvodů musí asociální, neschopná a nekompetentní vláda Petra Fialy (ODS) co nejdříve skončit!

Petr Fiala říká, že Česká republika prochází krizí úspěšně.... To je naprostým výsměch občanům. Jestli považuje za úspěch, že máme jedny z nejdražších energií v Evropě, předražené potraviny, nedostatek základních léků a že se další a další miliony lidí propadají do chudoby, tak je to asi na psychiatra.

Vrcholem arogance je, že zatímco v lékárnách chybí základní léky, tak ministryně obrany Černochová (ODS) ve Sněmovně vypráví, jak říká ministrovi zdravotnictví z TOP 09 Vlastimilu Válkovi Leopard, protože rád hraje tankové hry. Co kdyby Leopard radši přestal hrát ty tankové hry během jednání sněmovny a začal řešit problémy našeho zdravotnictví a nedostatku léků? Když vidím představitele Fialovy vlády, jak se fotí u kamiónů naložených léky zdarma pro Ukrajinu, když vím, že vláda prosadila pro ukrajinské migranty zdravotní péči zdarma, zatímco naši občané nemohou sehnat a zaplatit zubaře, tak je jasné, že při tomto přístupu Fialovy vlády pak musí jak péče, tak léky pro české občany chybět. Fialova vláda nás chce do války zatáhnout za každou cenu a i bez souhlasu Parlamentu.

Premiér Petr Fiala a ministryně obrany Jana Černochová z ODS chtějí změnou Ústavy prosadit rozšíření práva vlády vysílat vojáky do zahraničí na maximálně 60 dnů bez souhlasu Parlamentu a také pobyt cizích vojsk na našem území. Toto rozšíření se má konkrétně týkat možnosti vlády učinit tak i v případě ochrany života a zdraví, ohrožení majetkových hodnot nebo bezpečnosti České republiky, zatímco dnes je možné pouze v rámci mírových a záchranných operací při živelních pohromách. A vláda Petra Fialy toto chce rozšířit v podstatě na jakékoliv zahraniční operace.

V momentě, když vláda vyšle české vojáky do boje s Ruskem, staneme se válčící stranou a už s tím nikdo nehne. Rusko v reakci na eskalaci přesunulo Iskandery na běloruské hranice, a tyto rakety už dnes jsou schopné zasáhnout území Moravy. Proto SPD jasně říká jako jediný subjekt ve Sněmovně, že nechceme válku, ale chceme mír a mírová jednání. Taková situace, to znamená eskalace války, vyhovuje Spojeným státům, které si přejí mít vyčerpané Rusko i vyčerpanou Evropu, obojí zároveň, která bude zcela závislá ekonomicky na USA. A sami Američané do té války nepůjdou. Fialova vláda nás nejen zatahuje do války, ale připravujete i další nepřijatelné návrhy a škodí v dalších oblastech.

Vláda připravuje zákon, kterým chce zavést cenzuru, trestně stíhat za vládě nepohodlné názory a informace a ze státního rozpočtu financovat provládní propagandu. Dále Fialova vláda chce prostřednictvím zvýšení daně z přidané hodnoty lidem zvýšit daně a zdražit vodné a stočné, jídlo, pivo, léky, ubytovací a stravovací služby, knihy, noviny či hromadnou dopravu. Vláda Petra Fialy z ODS chce ještě více zadlužit Českou republiku, když vážně zvažuje přijetí úvěru v objemu 100 až 150 miliard korun od Evropské komise. To chce, abychom dopadli jako Řecko?

Fialova vláda hazarduje s budoucností naší země a vede ji do katastrofy. Na každého Čecha připadá již nyní za Fialovy vlády průměrný dluh 275 tisíc korun. Hospodaření českého státu za vlády koalice ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů, skončilo v loňském roce se schodkem ve výši neuvěřitelných, ovšem je to tak, 360,4 miliardy korun. Celkový státní dluh tak vzrostl už na hrozivých 2,895 bilionu korun.

Pokles reálných mezd je v České republice nejvýraznější ze všech členských států Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Tam jsou v podstatě všechny evropské vyspělé státy. A dle údajů pravidelné zprávy Poverty Watch, což je evropská síť proti chudobě, žije již milion českých občanů pod hranicí chudoby a další milion je pak chudobou ohrožen. Čeští občané chudnou ještě rychleji, než je průměr v Evropské unii. Počet českých domácností s příjmem pod hranicí chudoby vzrostl z devíti procent v průběhu roku 2021 na současných 17 % za vlády Petra Fialy. V exekuci je přibližně 9 % občanů z celkové populace.

Podle studie projektu Neviditelní až 889 000 českých občanů patří mezi takzvané neviditelné seniory, tedy mezi osoby, které dlouhodobě nezvládají hradit své živobytí, ale současně propadávají systémem státní podpory pomoci, státní sociální pomoci, hlavně kvůli jeho složitosti, obtížné dostupnosti a neinformovanosti ze strany úřadů. Téměř 50 000 seniorů je v exekuci.

I protektorátní vláda měla větší podporu občanů než vláda Petra Fialy a to o něčem svědčí. Protektorátní vláda kolaborovala s Němci, protože musela. Tato vláda kolaboruje v neprospěch občanů s cizími mocnostmi, protože sama chce. Nic nechutnějšího si už představit nelze.

Zdroj