Teď se ukáže, jak na tom jsem. Kvitová po obdivuhodném vyzve jedničku

4 měsíce starý 36

 Reuters

Proti Rusce Veronice Kuděrmetovové to byl pro Kvitovou pořádný nervák, první sadu zlomila až v tiebreaku, ale v tom druhém se dostala do stavu 0:4 a 0:40.

"Ve druhém setu mi úplně došla šťáva. Říkala jsem si už, že na třetí set ušetřím trochu energii, že se převleču, dám si energetický gel. Možná i to mě v hlavě uvolnilo a začala jsem se lépe hýbat, i to mi možná nakonec pomohlo," přiznala Kvitová v rozhovoru pro Radiožurnál. 

Nakonec totiž druhou sadu otočila a vyhrála ji 6:4. Obdivuhodný obrat pak sklidil velký potlesk od diváků kolem kurtu i na sociálních sítích. Sama ale přiznala, že ji před čtvrtfinále vzal hodně sil. 

"Jsem ráda že mám den volna a že si trochu odpočinu, ale nestihla jsem o dalším zápasu ještě ani přemýšlet. Těším se, protože to bude na centrkurtu," prohlásila před bojem o semifinále.

Už teď ale může být spokojená, že se po trápení s bolavým zápěstím opět dostává do formy. Vždyť tři vítězné zápasy za sebou neposkládala od srpna loňského roku, kdy se jí zadařilo v Cinncinati a také došla mezi poslední osmičku hráček.

Teď ji ale čeká velká výzva v podobě čerstvé světové jedničky Igy Šwiatekové, která převzala vládu po končící Australance Ashleigh Bartyové. Polka neprohrála už neuvěřitelných 14 zápasů v řadě. 

"Iga hraje výborně, aspoň uvidíme, jak na tom jsem. Nemám co ztratit, favoritka nebudu," ví tenistka z Fulneku, které v žebříčku patří momentálně 32. místo.

Polka se po té, co zaznamenala zprávu, že kvůli náhlému konci kariéry Australanky vystřelí do čela žebříčku, rozhodně neznervózněla. V Miami zatím kráčí suverénně, neztratila ani set.

"Jsem na ten tlak lépe připravená, než jsem byla po vítězství na Roland Garros. Pro mě se nic nemění, chci pořád dělat dobrou reklamu tenisu v Polsku a celkově dobře reprezentovat náš sport. Víc si nehodlám na svá bedra nakládat," nechala se slyšet Šwiateková.

Proti Kvitové ji ve středu čeká vůbec první vzájemný duel, po kterém ráda slavila už 15. vítězství v řadě. Zápas se hraje v noci na čtvrtek, začít by měl po jedné hodině. 

Zdroj