Těhotná hasička pomáhala u havárie, těsně poté porodila. Jela jsem na adrenalin, přiznává

3 měsíce starý 37

Megan se 3. řijna vracela domů se svou matkou z každoročního golfového turnaje v Marylandu. Do cíle ale nedorazily, cestu jim zahradila hromadná havárie. Hasička, která byla v devátém měsíci těhotenství, vyběhla z auta, aby řídila dopravu. Když spatřila auto převrácené na střechu, v němž byla uvězněna řidička, okamžitě se jí vydala na pomoc.

„Začala jsem lézt do auta, ale pak jsem si s údivem uvědomila, co to dělám. Vždyť jsem byla v devátém měsíci těhotenství. Nakonec jsem řidičku udržovala na místě, protože jsem nevěděla, jaká má zranění. Musela jsem ji uklidňovat, byla to celkem traumatická událost,“ vzpomínala Megan v talk show Today.

Třicetiletá žena nevnímala vlastní bolest a čekala u řidičky, dokud nepřijela pomoc. Prvním záchranářem na místě byl shodou okolností její přítel Joshua Daugherty. Velící důstojník hasičů Shannon Stalings byl podle britského deníku Daily Mail překvapený, když těhotnou Megan viděl zasahovat na místě. „Moje první myšlenka byla: ,Jsi na mateřské dovolené. Neměla bys tady být,‘“ popsal své pocity.

Odvážný zásah nakonec Megan přivodil porod. „Nevím, jak jsem byla schopná udělat to, co jsem udělala. Křeče byly strašlivé. Musela jsem nejspíš jet na adrenalin,“ řekla nyní šťastná matka. Její přítel si všiml, že se třese, a byla proto převezena do nemocnice v Baltimoru, kde o necelých 24 hodin později přivedla na svět holčičku Charlotte Joanne neboli CJ.

Trojnásobná matka v době těhotenství vykonávala administrativní práci. Nyní se už těší, až se vrátí zpět do akce. „CJ se daří skvělě. Megan odpočívá a nemůže se dočkat návratu do práce, kterou miluje,“ napsal její partner. Při hromadné nehodě se zranilo celkem šest lidí, nikdo z nich však nebyl ohrožen na životě.

Zdroj