Telefon sice při pádech neochrání, ale vypadá stylově. Na světě je magnetický kožený kryt na záda iPhonů 15 Pro

před 2 měsíce 74

Kryty a obaly přikupujeme k telefonu proto, abychom jej primárně uchránili před nečistotami, odřeninami a pády. Design telefonu tím samozřejmě často trpí, jeho rozměry se zvětší, a třeba místo hliníku, titanu nebo skla je na první pohled vidět jen silikon nebo kůže. Je to však daň za to, aby se telefonu nic nestalo. Značka Nomad však představila kryt pro iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, který jde úplně proti proudu...

Klepněte pro větší obrázek
Kryt Nomad Magnetic Leather Back

Kryt s označením Magnetic Leather Back je skutečně jen skořápka potažená kůží, kterou magneticky připevníte k zádům iPhonů. Nasazený kryt tloušťku iPhonu zvětší zhruba o dva milimetry, samotná vnější část je vyrobena z americké kůže Horween Leather. A ta si nejpozději po sto dnech vystavená vnějším vlivům vytvoří unikátní tmavší patinu. Kryt je nabízen v černém a v hnědém barevném provedení.

Jenže, co s krytem, který nekryje?

Součástí krytu jsou i neodymové magnety, které zajistí, nejen připojení k telefonu, ale také umožní připojení MagSafe dobíječky na záda iPhonu, na nichž je tento kryt nasazený. Kryt můžete kdykoliv z iPhonu sundat a opětovně jej nasadit. Problém je však to, že tento kryt při pádech iPhonu nijak neochrání hrany telefonu. Jedná se tak spíše jen o „stylový doplněk“, který pouze zabrání poškrábání zad. Kryt přesto vychází na 40 dolarů, což dělá i s daní v přepočtu zhruba 1 150 Kč. 

Hned při premiéře nového krytu se svět rozdělil na dva tábory. Někteří uživatelé iPhonů jej hned předobjednali, pro jiné je zase úplnou zbytečností. Existuje ještě třetí skupina potenciálních zájemců, která by stejný kryt uvítala i u starších iPhonů, což však zatím výrobce nemá v plánu. Pouzdra Nomad se v Česku běžně prodávají, zřejmě však ještě nějakou dobu potrvá, než se u nás začne nabízet nový kryt.

Zdroj: Nomadgoods

Přečtěte celý článek