Tenistka Sestini Hlaváčková se zapletla do bazaru s padělky. Hrozí jí milionová pokuta

1 měsíc starý 75

Andrea Sestini Hlaváčková patří mezi nejúspěšnější české tenistky. Za svou kariéru vydělala v přepočtu přes 125 milionů korun. Tenistka již mnoho let prodává své věci spojené s tenisem a výdělek věnuje na dobročinné účely. Na instagramovém profilu tenisového bazárku, kde se její věci prodávají, se ovšem objevily i napodobeniny značkového zboží.

„Ikonické bílé tenisky – sleva z tisícovky, nyní za pět set. Velikost 39 – napodobenina,“ stálo u jednoho z příspěvků. Za takové jednání ale podle České obchodní inspekce (ČOI) hrozí vysoká pokuta. „Zákon hovoří o nabízení prodeji a skladování padělků. V takovém případě to znamená porušení zákona o ochraně spotřebitele. Ze strany české obchodní inspekce hrozí sankce v podobě zabavení výrobků i milionové sankce, v tomto případě až pět milionů korun,“ sdělil mluvčí ČOI Jiří Frohlich s tím, že napodobeniny jsou buď zlikvidovány nebo se použijí na charitativní potřeby.

Andreu Sestini Haváčkovou redakce CNN Prima NEWS okamžitě oslovila s dotazem, zda o nabízených padělcích ví. „Rozhodně jsme si vědoma, že je to protizákonné, takže bych si to nikdy nedovolila, na druhou stranu, bazárek nespravuji jenom já. Je to tenisový bazárek, takže se o něj staráme v několika holkách a nemůžu ručit úplně za všechno,“ uvedla Hlaváčková.

Krátce po rozhovoru provozovatelé bazárku všechny položky odstranili. „Celou svoji kariéru jsem prodávala tenisové suvenýry, relikvie, svoje oblečení, rakety a všechno na výdělek pro nadační fond a i teď v tom pokračuji,“ dodala tenistka.

Bývalá světová trojka ze čtyřhry, vítězka 27 deblových turnajů WTA a stříbrná medailistka z Olympiády v Londýně ukončila kariéru letos v červenci a naplno se věnuje rodině.

Zdroj