Teploty až 17 stupňů. Česko čeká podle meteorologů další nadprůměrně teplý týden

před 1 měsíc 59

Nadprůměrné teploty vydrží v Česku i v tomto týdnu, na východě území mohou dosáhnout až 17 stupňů Celsia, na západě Česka bude o něco chladněji. V noci se teploty většinou udrží nad nulou. Ráno se mohou místy tvořit mlhy a přes den očekávají meteorologové přeháňky. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Praha 10:47 26. února 2024

ilustrační foto

„Na naše území bude po celé období proudit teplý vzduch od jihu,“ uvedli meteorologové (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Na naše území bude po celé období proudit teplý vzduch od jihu,“ uvedl ČHMÚ. V pondělí ráno jsou ale podle meteorologů na řadě míst vhodné podmínky pro tvorbu námrazy na komunikacích. Postupně bude na většině území polojasno až oblačno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od devíti do 13 stupňů Celsia, na severovýchodě a východě až 15 stupňů.

#pocasi Dejte pozor na námrazu. Mnoho silničních meteorologických stanic hlavně v Čechách detekuje vhodné podmínky pro tvorbu námrazy na komunikacích a místy se tomu tak i děje, a to opět i v místech, kde nejsou mrznoucí mlhy (ty se nejčastěji objevují v západní polovině Čech).
V… pic.twitter.com/8WOdgAd8QH

— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) February 26, 2024

V úterý se mohou ráno a dopoledne tvořit místy mlhy, bude zataženo. Nejnižší noční teploty klesnou na čtyři až nula stupňů, při uklidnění větru až na minus dva stupně Celsia a na jihovýchodě území kolem šesti stupňů. Přes den bude až 11 stupňů, ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku až 15, ojediněle až 17 stupňů Celsia.

Podobný ráz počasí očekávají meteorologové i ve středu. Ve čtvrtek bude postupně místy polojasno, nejvyšší denní teploty se budou v průměru pohybovat kolem 11 stupňů, v pátek kolem 12 stupňů. Na víkend se pak ještě o něco málo oteplí.

ČTK

Přečtěte celý článek