Teploty jako na Vánoce. Nadcházející dny přinesou do Česka ochlazení

3 měsíce starý 8

deník.cz Redakce

Ačkoli počasí v posledních dnech atakovalo teplotní rekordy, Velikonoce by měly nabídnout razantní změnu. K té by mělo kvůli přechodu studené fronty dojít již ze čtvrtka na pátek. Studený vzduch výrazně srazí teploty a ve vyšších polohách bude sněžit. 

Olomoucké přírodní koupaliště Poděbrady, 31. března 2021 | Foto: DENÍK/Daniela Tauberová

Čtvrteční denní teploty by měly znovu vystoupit vysoko - meteorologové očekávají 20 až 25 stupňů. Před přechodem studené fronty tak budou znovu atakovány teplotní rekordy. Ten například v pražském Klementinu padl v roce 2017, kdy tam naměřili 21,9 stupně Celsia.  

Po přechodu studené fronty však začne na území České republiky od severu pronikat studený vzduch, který s sebou na Velký pátek přinese velké teplotní rozdíly. Denní teploty na severu území by se měly na severu zastavit na 8 stupních Celsia, na jihu vystoupají až na dvojnásobek této hodnoty. Ojediněle se vyskytnou přeháňky, na horách sněhové nebo smíšené. 

Sněžení ve vyšších teplotách bude pokračovat i o Bílé sobotě, která přinese teploty srovnatelné se Štědrým dnem. Nejvyšší denní teploty vystoupají jen na 6 až 10 stupňů Celsia, ty ranní budou dokonce klesat až pod bod mrazu. Pocitovou teplotu navíc sníží čerstvý severozápadní vítr, který v nárazech dosáhne rychlosti až 55 kilometrů za hodinu. 

O něco tepleji by pak mělo být v neděli na Boží hod velikonoční i o Velikonočním pondělí, kdy nejvyšší denní teploty povyskočí na 10 až 15 stupňů Celsia. I v tyto dny by ale měly ranní teploty klesnout až pod bod mrazu. 

Jarní seriál pro malé i velké zahradníky. Předplaťte si Deník.cz a získejte neomezený přístup k seriálu Předsevzetí 2021. Více zde.

Zdroj