Teploty na jihu Čech klesly na některých místech hluboko pod bod mrazu

5 měsíce starý 180

foto Mrazivé ráno na Šumavě. Ilustrační foto.

České Budějovice - Teploty na jihu Čech dnes ráno klesly na některých místech hluboko pod bod mrazu. Nejchladněji bylo na Šumavě, kde na Březníku naměřili minus 14,3 stupně Celsia. Teplotní rekord pro dnešní den padl na šumavské Horské Kvildě, nový činí minus 9,8 stupně Celsia. Původní nejnižší hodnota tam byla minus 8,2 stupně z roku 1992. ČTK to řekla Eva Plášilová z českobudějovické pobočky hydrometeorologického ústavu.

Další rekordní minimum naměřili v Byňově na Českobudějovicku, kde dnes bylo minus 3,7 stupně Celsia. Byl tak překonán rekord z roku 1986, kdy na stanici naměřili minus 3,1 stupně. "Mrazy mohou být také zítra (úterý) ráno. Ale v tomto ročním období se nejedná o nic mimořádného a úplně výjimečného. Mrznout může ještě klidně i začátkem května," uvedla Plášilová.

Dodala, že i přes ranní mrazy očekávají meteorologové v úterý přes den vysoké teploty kolem 18 stupňů Celsia. Teplo by mělo být také ještě ve středu a ve čtvrtek. "Ale na Velikonoce se zase zřejmě ochladí," uvedla Plášilová.

Zdroj