Tereza H. se po čtyřech letech setkala se svým otcem. V Pákistánu za ni zaplatil dluhy

4 měsíce starý 56

„Přiletěl v úterý na žádost své dcery a v zemi zůstane do 12. dubna, kdy mu vyprší víza,“ prozradil webu Expres dobře informovaný zdroj, který si nepřál být jmenován. Terezinin otec bude podle něj v Pákistánu fungovat nejen jako morální podpora, ale své dceři pomůže i po finanční stránce.

„Zaplatil právníkovi za jeho služby a v následujících dnech bude mít s advokátem velmi důležitou schůzku. Chce pomáhat, co nejvíce to jde,“ prozradil zdroj, který celou situaci sleduje přímo z Pákistánu. Terezin otec věří, že se mu v brzké době podaří dostat svou dceru zpět do Česka.

Miroslav přiletěl do Pákistánu v úterý 29. března. Mladá Češka ho měla na letišti přivítat osobně. „Dvě minuty se objímali. Tereza svého otce políbila na tvář, objala ho a rozplakala se. Terezin otec řekl: ‚Neboj, všechno bude v pořádku‘,“ popsal dojemné setkání pákistánský zdroj deníku Blesk. „Terezin otec přijel do Pákistánu vyzvednout svou dceru. Společně pak poobědvali po čtyřech letech,“ prozradil zdroj.

Tereza zůstává v Pákistánu

Tereza H. neviděla svou rodinu dlouhé čtyři roky. Tedy od chvíle, kdy byla zadržena na pákistánském letišti v Láhauru v ledu roku 2018. Celníci u ní našli bezmála devět kilogramů heroinu. Rodačka z Uherského Hradiště skončila ve vězení v Kot Lakhpat. V březnu roku 2019 byla mladá Češka odsouzena k trestu odnětí svobody v délce osmi let a osmi měsíců a k pokutě 800 dolarů (asi 17 500 korun). V dubnu se proti verdiktu odvolala. Na svobodu se dostala až loni v listopadu.

V zemi musí zatím zůstat. Celníci se proti jejímu osvobození odvolali. Tereza se tak znovu ocitla v soudním procesu. Nyní musí vyčkat na vydání víz, které obdrží až poté, co rozhodne odvolací soud.

Zdroj