Vláda v pondělí nerozhodla, od kdy budou moci být v provozu lyžařská střediska. Současná epidemická situace zatím neumožňuje toto rozhodnutí přijmout, řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Praha 19:38 7. prosince 2020

Kdy se letos v Česku začne lyžovat zatím není jasné. | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (oba za ANO) dodal, že zatím nebude zveřejněn ani manuál pro provoz zimních středisek. Blatný v pátek řekl, že skiareály by se v České republice měly otevřít od 18. prosince.

Rakousko od Štědrého dne otevře skiareály. Na turisty z rizikových oblastí ale čeká povinná karanténa

Číst článek

„Tento svůj návrh jsem stáhl z jednání vlády, proto o něm zatím jednáno nebylo,“ uvedl v pondělí. Pravidla pro provoz zimních středisek jsou podle Havlíčka připravena, konzultují se s provozovateli areálů. Zveřejněn bude ale až bude jasné, od kdy budou moci lyžařská střediska fungovat. Podmínky budou podle něj představeny s předstihem.

V Evropě se v posledních týdnech o provozu skiareálů bouřlivě diskutuje. Italský premiér Giuseppe Conte minulý týden oznámil, že v Itálii zůstanou lyžařské sjezdovky zavřené do 7. ledna. Záměr nechat lyžařská střediska přes vánoční svátky mimo provoz podporovala také Francie.

Naopak Rakousko chce sjezdovky otevřít od 24. prosince. Prakticky budou dostupné ale jen místním. Lyžaři z rizikových zemí budou totiž po vstupu do země muset podstoupit desetidenní karanténu. Lyžování bude možné dále například v Polsku.

ČTK

Nejčtenější

24 hodin 3 dny týden

Nejnovější články

Termín otevření skiareálů v Česku je stále nejasný. ‚Situace neumožňuje rozhodnutí,‘ řekl Blatný

Olympijský výbor schválil nové disciplíny na letní hry. Zařazené budou skateboarding, surfing a breakdance

ONLINE: Rizikové skóre se zvyšovat nebude, restaurace ale budou muset zavřít ve 20 hodin, rozhodla vláda

Sedm lidí čelí obžalobě kvůli praní špinavých peněz. Vylákali 290 milionů korun od klientů

Cichanouská: Mým programem je dovést Bělorusko ke svobodným volbám. Česku jsme vděční za pomoc

Byl výkon Russella v Mercedesu náhoda? ‚Možná je jedním z nejlepších ve startovním poli,‘ říká závodník

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme

Prostudujte si kompletní obvinění kauzy Čapí hnízdo 6 společenských tříd. Do které patříte vy? Kdo šíří dezinformace? Našli jsme vlivné i pěšáky 130 tváří. Ptali jsme se, kdo a proč přišel demonstrovat