Těžká váha v akci: Putin nasazuje obézního generála Pavla, zvládne pět jídel a litr vodky

5 měsíce starý 102

„Putin už musí posílat ty horší. Většina jeho nejlepších a nejostřílenějších velitelů padla nebo se zranila během bojů na Ukrajině. Takže musí na frontu posílat druhořadé důstojníky, kteří příliš dlouho nevydrží,“ sdělil pro list Daily Star nejmenovaný zástupce západních zpravodajských služeb.

Zdroj tvrdí, že Putin teď musí dokonce povolávat do války důstojníky, kteří již odešli do důchodu. Mezi nimi je i ruský generál jménem Pavel.

Pije a jí

Ten možná kdysi býval obávaným generálem, v minulosti sloužil i v Sýrii, jenže poslední dobou příliš nedbal o svou životosprávu. Podle listu Daily Mail muž váží 127 kilogramů a je mu 67 let. Generál Pavel si dopřává pět jídel denně, které pravidelně prolévá litrem ruské vodky. Do války byl navíc povolán ze svého pohodlného domova na předměstí Moskvy a je proto pravděpodobné, že se mu do války příliš nechce. Pavel navíc míří do epicentra bojů – na Donbas.

„Putin se chová jako šéf mafie, kterému nikdo nemůže odporovat. Pokud vysloužilý generál dostane od Putina zprávu, že ho matička Rus potřebuje v boji na Ukrajině, příliš s tím neudělá. Kvůli sankcím navíc není možné z Ruska utéct,“ popsal zdroj z tajných služeb pro Daily Star.

Putin také podle dostupných informací dělá personální rošádu i na pozici vrchního velitele celé vojenské operace na Ukrajině. Tím byl doposud generál Alexandr Dvornikov známý jako „řezník z Aleppa“. Kvůli nedostatečným výsledkům a problémům s alkoholem ho ale nahradí generálplukovník Sergej Surovikin. Také on v minulosti zastával velitelskou pozici během občanské války v Sýrii.

Zdroj