„Tichý zabiják“ si vzal legendárního hudebníka Rourkea. Laskavá a krásná duše, truchlí přátelé

4 měsíce starý 15

„S hlubokým zármutkem oznamujeme, že po dlouhém boji s rakovinou slinivky zemřel Andy Rourke. Ti, kdo ho znali, budou na Andyho vzpomínat jako na laskavou a krásnou duši, a hudební fanoušci jako na mimořádně nadaného hudebníka,“ napsal Marr na Twitteru.

Velmi zarmoucen smutnou zprávou je také hudební producent Stephen Street, který s kapelou spolupracoval. „Andy byl vynikající hudebník a milý člověk. Zatím jsem si nemohl přečíst žádné další zprávy o podrobnostech, ale vyjadřuji upřímnou soustrast jeho přátelům a rodině,“ uvedl.

Hold Rourkeovi vzdal také Mat Osman, kytarista skupiny Suede. „Odpočívej v pokoji, Andy. Naprostý unikát –⁠ vzácný baskytarista,“ napsal.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: ABBA prolomila mlčení a vzdala hold svému zesnulému kytaristovi. Usměvavý génius, truchlí

Rourke se narodil 17. ledna 1964 anglické matce a irskému otci, od útlého věku projevoval vášeň pro hudbu a v sedmi letech se naučil hrát na kytaru. Když mu bylo jedenáct let, seznámil se s Marrem, se kterým se spřátelil a společně jamovali. Po odchodu ze školy v 15 letech založil Rourke v Manchesteru skupinu The Smiths, informuje web Daily Mail.

Skupina se stala významnou manchesterskou kapelou osmdesátých let a ikonou britského alternativního rocku. Mezi její neznámější hity patří This Charming Man, Heaven Knows I'm Miserable Now nebo Girlfriend In A Coma.

V roce 1986 byl Rourke na dva týdny krátce propuštěn z kapely kvůli závislosti na heroinu, ale ještě téhož roku se vrátil, aby nahrál album The Queen Is Dead. Skupina v letech 1982 až 1987 vydala čtyři alba, než její členy rozdělil ostrý soudní spor o autorské poplatky. Zánik The Smiths byl jednou z nejvýraznějších událostí britského hudebního světa.

Zdroj