Tip na výlet: Největší německý zábavní park láká na horskou dráhu se zrychlením Bugatti

5 měsíce starý 38

Europa-park je největší zábavný park v Německu, který se dělí do 13 různých částí. Ty jsou věnovány různým evropským státům (Německo, Francie, Rusko, Itálie, Švýcarsko, Řecko, Norsko, Španělsko, Holandsko, Rakousko, Anglie, Island a Portugalsko). Jednotlivé země pak mají odpovídající architekturu staveb, gastronomii, kulturu a nacházejí se v nich atrakce, které s daným státem nějakým způsobem souvisí. Celkově je v zábavném parku přes sto různých atrakcí, včetně adrenalinových, vodních i superrychlých horských drah. Nechybí ani různé doprovodné show, restaurace, muzikály nebo dětský svět.

Přetížení jako ve formuli 1

Europa-park však své návštěvníky láká především na dvě úchvatné horské dráhy. Jedna se jmenuje Silver Star (stříbrná hvězda) a jejím hlavním sponzorem je automobilová značka Mercedes-Benz. Jedná se o jednu z největších a nejvyšší drah v Evropě (tyčí se do výšky 73 metrů), jejímž úkolem je simulovat jízdu v monopostu formule 1. Silver Star totiž dokáže generovat přetížení až 4G a dosahuje maximální rychlosti 130 kilometrů za hodinu.

Druhá podobně lákává atrakce se nazývá Blue Fire Megacoster. Tato adrenalinová horská dráha se skládá z několika loopingů a vývrtek. Její hlavní devízou je zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 2,5 sekundy. Podobnou akceleraci je možné zažít pouze u hypersportovního vozu Bugatti Veyron. Kromě těchto dvou atrakcí se v Europa-parku nacházejí ještě desítky dalších jedinečných horských drah. Některé jsou dokonce vodní nebo vedou v naprosté tmě.

Rychlá, ale dlouhá cesta

Europa-park se nachází na pomezí Německa a Francie, nedaleko města Štrasburk. Cesta tam sice není nejkratší – zhruba 630 kilometrů a přibližně šest a půl hodiny jízdy autem, ale díky převážně dálničním úsekům rychlé ubíhá.

Bezproblémové parkování

Zábavný park své brány otvírá každý den v 9 hodin ráno a zavírá nejdříve v 19:00. V sezoně si doporučujeme přivstat, jelikož se na některé atrakce čekají i hodinové fronty. To však nyní nehrozí. Aktuálně se na atrakce téměř nečeká. S parkováním není žádný problém, Europa-park disponuje obrovským parkovištěm, za které se platí 8 euro za osobní vůz na den. Ubytovat se dá v hotelech přímo v parku. Cena za jednu noc je ale poměrně vysoká. Lepší je se proto ubytovat v přilehlých městech Rust nebo Štrasburk.

Ceny vstupenek

Vstupenka Cena
Jednodenní dospělá (12+) 55 € (v sezoně 62 €)
Jednodenní dětská a seniorská 47 € (v sezoně 53 €)
Dvoudenní dospělá 104 € (v sezoně 117 €)
Dvoudenní dětská a seniorská 86 € (v sezoně 97 €)

Zdroj