Tisíce ruských vojáků se postavily opilému generálovi. Situace ve výcvikových táborech je neudržitelná

4 měsíce starý 55

Mobilizace nových bojovníků | FOTO: Odbor informací a tiskové služby hlavy Republiky Krym / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Problémy ruské armády na ukrajinském území nezmizely ani po Putinově mobilizaci téměř 300 tisíc mužů či útocích íránských dronů na okupované území. Největší potíží ruských ozbrojenců je totiž jejich zvětšující se odpor ke službě vlasti. Například v Kazani se proto uskutečnil protest dvou tisícovek mužů, kteří se postavili svému generálovi.

Nespokojení odvedenci se v posledních týdnech začali úřadům, například v Kazani, Uljanovsku či anektované Luhanské oblasti, vzpírat. Ruské vojáky nejvíce znepokojuje, že by měli být použiti na frontě bez dostatečného výcviku a adekvátního vybavení. Mnozí hovoří o tom, že poslouží jako „potrava pro děla“. To dokazuje i nové video z Kazaně. 

Dále čtěte

()

Je to tady. Rozšířené vydání bestselleru Pavla Šafra objednávejte už teď

číst článek »

Zde se téměř dva a půl tisíce mobilizovaných Rusů postavilo opilému generálovi. Zároveň upozorňovali na nepřijatelné podmínky ve výcvikovém táboře a zrezlé zbraně, s nimiž mají bojovat.

„Generála odsud vyhodili ten hulvát přijel opilý a stěžoval si na naše chování,“ napsal jeden z vojáků na sociální síť. „Máme zrezivělé samopaly ze 70. let, které nejsou vyzkoušené. Je nebezpečné z nich střílet,“ dodal s tím, že návštěvy rodin jsou v táborech zakázány, jídlo dostávají odvedenci nepravidelně. Podpořil tak zprávy z jiných míst, kde jsou mobilizovaní Rusové shromažďováni.

Z fronty často zaznívají kritické hlasy, které hovoří o tom, že vybavení, které mobilizovaní muži dostávají, naprosto neodpovídá tomu, co by nutně potřebovali.

To dokazuje i video ze Stavropolu, kde byli shromážděni někteří bojovníci připravující se na cestu na frontu. Jeden z nich na záběrech ukazuje, čím byl vybaven do války. „Dostali jsme plastové masky na paintball, taková hovadina. Myslí si, že si tady budeme hrát na Hvězdné války,“ říká mobilizovaný muž ironicky.

„Děkujeme za pláštěnku, módní čepici, krátkou bundu, která se do teplot zde moc hodí, i za litrovou termosku, moc nám to pomůže,“ pokračuje. „Top jsou ovšem vojenské taktické rukavice pro děti. Nestrčím do nich ruce a neseděly ani žádnému dalšímu bojovníkovi,“ dodává „voják“.

Kritice neušla ani nezateplená obuv s krátkými tkaničkami, která je podle autora videa spíš na vyhození. „Upřímně, připravili nás na zimu,“ sděluje nakonec bojovník sarkasticky.

Zdroj