To byla dřina. Plíšková se trápila s hráčkou ze druhé stovky, nakonec ji ale udolala

2 měsíce starý 12

 Reuters

Plíšková začala zápas s Korpatschovou, až 137. hráčkou žebříčky dvouhry WTA, která se do pavouku dostala teprve jako náhradnice, špatně a prohrávala 0:3. Od stavu 2:5 ale získala pět her v řadě a první sadu získala.

Ve druhé šla jako první do brejku, ale o set po chybách přišla. V rozhodujícím dějství si vypracovala náskok 5:1, zápas ovšem ukončila až o tři hry později.

"Bylo to delší než jsem očekávala, ale byl to první zápas na antuce. Chvilku trvalo, než jsem získala rytmus," přiznala Plíšková.

"Každá výhra je důležitá, i když jsem nehrála nejlépe, tak zvedne sebevědomí a doufám, že se do dalšího kola zlepším," doplnila stuttgartská šampionka z roku 2018.

Další soupeřkou Plíškové, kterou trápilo v přípravě na antukovou sezonu zápěstí, bude vítězka utkání mezi Švýcarkou Stefanií Vögeleovou a Lotyškou Jelenou Ostapenkovou.

V českém souboji prvního kola proti sobě ještě dnes nastoupí Markéta Vondroušová s Marií Bouzkovou. Turnajovou sedmičku a předloňskou vítězku Petru Kvitovou čeká v posledním utkání dne duel s Řekyní Marií Sakkariovou už o postup do čtvrtfinále.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 456.073 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Karolína Plíšková (6-ČR) - Korpatschová (Něm.) 7:5, 3:6, 6:3.

Zdroj