To je pro hnutí SPD naprosto nepřijatelné a de facto by to to znamenalo zatažení zemí NATO včetně naší země do třetí světové vál...

před 2 měsíce 56
To je pro hnutí SPD naprosto nepřijatelné a de facto by to to znamenalo zatažení zemí NATO včetně naší země do třetí světové války proti Rusku! V rámci pařížských jednání o pomoci Ukrajině francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil, že nemůže vyloučit vyslání pozemních sil zemí Severoatlantické aliance (NATO) na Ukrajinu. Chceme mír, ne válku! Už je to, že tato možnost byla vůbec zmíněna, ukazuje, že o ní předáci NATO vážně uvažují a že je skutečnou hrozbou!

O hrozbě vyslání vojáků NATO na Ukrajinu se v pondělí zmiňoval i slovenský premiér Robert Fico, který je tvrdě odmítl. „Obávám se, že Západ jde na Ukrajině do nejhoršího řešení, do totální eskalace napětí. I kdyby mě měl můj postoj stát funkci předsedy vlády, učiním vše, abych zabránil přímé účasti slovenských vojáků ve válce na Ukrajině,“ řekl Fico ve videu zveřejněném na sociální síti. V tomto máme stejný postoj jako premiér Slovenska Fico či maďarský premiér Orbán.

Přečtěte celý článek