To už bylo moc i na Muska. Rapper Kanye West po ódách na Hitlera dostal na Twitteru zákaz

3 měsíce starý 45

„Dělal jsem vše, co bylo v mých silách. Nicméně Ye znovu porušil naše pravidlo o podněcování k násilí. Jeho účet bude dočasně zablokován,“ reagoval majitel Twitteru Elon Musk.

Při převzetí Twitteru Musk uvedl, že je zastáncem absolutní svobody projevu a dodal, že na platformě povolí všechny projevy, pokud budou legální. Evropská unie už dříve vyhrožovala, že pokud Musk nebude dodržovat pravidla o moderování obsahu, bude sociální síť v zemích sedmadvacítky zakázána.

West se po zablokování svého účtu přesunul na sociální síť Truth Social, kterou po vyloučení z Twitteru založil bývalý americký prezident Donald Trump. Rapper na síti zveřejnil konverzaci mezi ním a údajně samotným Muskem, kde se dohodovali o tom, co zveřejnil na Twitteru.

Twitteru hrozí v EU zákaz

Internet a PC

„Promiň, ale zašel jsi daleko. Tohle není láska,“ napsal Musk, načež mu West odpověděl: „Kdo jsi ty, abys soudil?“

I tried my best. Despite that, he again violated our rule against incitement to violence. Account will be suspended.

— Elon Musk (@elonmusk) December 2, 2022

Chválil Hitlera

K zablokování rappera došlo jen několik hodin poté, co West v rozhovoru s americkým šiřitelem konspiračních teorií Alexem Jonesem chválil nacistického vůdce Adolfa Hitlera.

„Vidím na něm dobré věci. Každý člověk přinesl něco hodnotného a Hitler obzvlášť. Mám na něm rád hodně věcí,“ řekl ve čtvrtečním rozhovoru. Jeho slova zaskočila i samotného Jonese, který oponoval tím, že nacisté byli zločinci. „Ale dělali i dobré věci. Musíme je přestat neustále hanit,“ reagoval West, který v poslední době nenávistně vystupuje proti Židům.

Jones mu opáčil, že si stále myslí, že Hitler byl špatný člověk. West chválil Hitlera také za to, že stavěl dálnice nebo údajně vynalezl mikrofon, který on jako hudebník používá. Mikrofon dal světu ve skutečnosti tvůrce gramofonu Emile Berliner v roce 1877, tedy 12 let před tím, než se Hitler narodil. Pikantní na Westově ignoranci je i to, že Berliner byl Žid. Během druhé světové války, kterou Hitler vyvolal, bylo cíleně vyvražděno šest milionů Židů.

West ve čtvrtek také upustil od převzetí internetové sociální sítě Parler, která je populární hlavně mezi americkými konzervativci. Ve čtvrtek to oznámila společnost Parlement Technologies, která síť vlastně. West nabídku ke koupi Parleru podal v říjnu.

Kontroverzní raper West oznámil další kandidaturu na amerického prezidenta

Koktejl

Zdroj