To už je vážně šílené! Ministerstvo průmyslu a obchodu odhadlo, že do konce roku by průměrná cena energií pro domácnosti i firmy...

5 měsíce starý 139
To už je vážně šílené! Ministerstvo průmyslu a obchodu odhadlo, že do konce roku by průměrná cena energií pro domácnosti i firmy mohla meziročně vzrůst až o 86 procent! ‼ Ministerstvo aktualizovalo cenový výhled společně s Energetickým regulačním úřadem. Podle dat si ke konci roku ve srovnání s loňským podzimem připlatí téměř všichni odběratelé. Přitom růst energií je do značné míry umělý. Vláda Petra Fialy proti zdržování nic nedělá. Jen velmi nešikovně a nedostatečné reaguje na následky zdražování, přitom by měla řešit příčinu – tedy odstranit zdražování. Hnutí SPD přišlo s desaterem proti Fialově drahotě, které, pokud by se aplikovalo, zastavilo by drahotu.

Z dokumentu, který má MF DNES k dispozici, vyplývá, že u elektřiny průměrně stoupnou náklady o 65 procent ve třetím čtvrtletí a o 86 procent ve čtvrtém. U zemního plynu je to o 47 procent ve třetím kvartále a o 59 procent ve čtvrtém kvartále oproti říjnu loňského roku.

Hnutí SPD navrhuje konkrétní řešení v podobě deseti bodů, které povedou ke snížení Fialovy drahoty a našim občanům a firmám zásadně pomohou.
Jsou to tyto návrhy:
👍1) Odstoupení od Green Dealu Evropské unie.
👍2) Odstoupení od systému emisních povolenek EU, který zdražuje energie a suroviny.
👍3) Prodej levné české elektřiny napřímo českým občanům a firmám a přes Evropskou Energetickou burzu pouze prodej přebytků.
👍4) Obnovení národního importéra plynu a nákup levného plynu přímo od producentů, nikoliv přes německé překupníky jako je tomu v současnosti.
👍5) Obnovení národního zpracovatele ropy.
👍6) Zrušení solární daně a veškerých dotací, které zdražují elektrickou energii pro spotřebitele.
👍7) Zajištění potravinové bezpečnosti. Podpora českých zemědělců a potravinářů.
👍8) Přechodné snížení DPH u energií (sociální tarif), pohonných hmot, základních potravin a léků a snížení ceny těchto komodit.
👍9) Snížení neúčelných výdajů státu.
👍10) Srovnání podmínek tuzemských a zahraničních firem působících v ČR – Zavedení sektorové daně pro nadnárodní internetové giganty (Google, Facebook atd.), které v ČR generují obrovské zisky bez zdanění v ČR, a zdanění vyvádění nezdaněných dividend z ČR nadnárodními korporacemi.

Tyto naše návrhy ale vláda „SPOLU" (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), Pirátů a STAN odmítá přijmout, a dostává tak čím dál tím více našich občanů do existenčních problémů. Taková vláda nemá důvěru občanů a měla by podat demisi! Přední politici vládních stran jsou navíc zapojeni v korupci. 🤮

Již v září budou komunální a senátní volby. Zářijové volby budou referendem o vládě! Občané mohou vládě Petra Fialy vystavit účet! ‼

Zdroj