Tomio Okamura: Dnešní aktuality 30.3.2022

4 měsíce starý 23
Vládní koalice Petra Fialy včera ve Sněmovně prodloužila hlasy jejich poslanců nouzový stav o 58 dnů, hnutí ANO navrhovalo prodloužit nouzový stav o 30 dnů👎. Jediné SPD je a bylo proti nouzovému stavu👍🏻, jelikož veškerá opatření ohledně uprchlíků lze řešit prostřednictvím stávající krizové legislativy bez vyhlášení nouzového stavu (např. vyhlášením stavu nebezpečí). Nouzový stav umožňuje vládě mj. nařizovat hoteliérům a osobám poskytujícím ubytovací služby, aby nuceně poskytovali i nadále svoje ubytovací kapacity ve prospěch uprchlíků a mohly být také vládou prováděny nákupy bez výběrových řízení.

Hnutí SPD podalo do Sněmovny svolání mimořádné schůze s názvem „Vysvětlení politického podnikání europoslance a místopředsedy hnutí STAN Stanislava Polčáka“. Ta by se měla konat v průběhu příštího týdne. Stanislav Polčák požadoval provizi z veřejných peněz téměř 8 milionů korun za prosazení zákona v Parlamentu a účtoval si za jednání s poslanci jiných stran z veřejných prostředků 47 tisíc korun za hodinu. Ke svolání mimořádné schůze je potřeba 40 podpisů poslanců a jelikož má SPD 20 poslanců, tak jsme požádali hnutí ANO a to připojilo chybějících 20 podpisů připojili poslanci hnutí ANO.

Stanislav Polčák by měl podle našeho názoru rezignovat na mandát europoslance, a tím vyvodit svoji politickou odpovědnost. K tomuto kroku se ale nemá. Zároveň premiér Petr Fiala k této kauze mlčí a odmítá jednání vrcholného představitele svého koaličního partnera veřejně odsoudit.

Poslanci Fialovy vládní pětikoalice zbaběle opakovaně zavetovali projednání tohoto bodu na schůzi Sněmovny v minulém týdnu, protože mají strach z klesající podpory veřejnosti a chtějí zamést kauzu pod koberec.

Kauz spojených s vládním hnutí STAN Víta Rakušana stále přibývá – netransparentní financování jejich volební kampaně firmami s nejasnými vlastníky z daňového ráje na Kypru, skandály kolem místopředsedy STAN Věslav Michalik a Jana Farského.

Fialova vláda dnes schválila zvýšení životního a existenčního minima o 10% od 1. dubna. Hnuti SPD podporuje zvýšení minima, ale zvýšení by mělo být o 15%, tak aby se zohlednil i růst inflace za minulý rok, kdy se nezvyšovalo, a pomohli bychom tak slušným a pracujícím rodinám. Zároveň říkáme, že měl být přijat zákon SPD na ukončení zneužívání sociálních dávek nepřizpůsobivými, ale vláda Petra Fialy ho minuly týden ve Sněmovně odmítla. Do životního a existencniho minima by měl být podle našeho názoru formou zákona vložen valorizační mechanismus, aby zvyšování minima nebylo na libovůli jednotlivých vlád.

Zdroj