Tomio Okamura opakuje propagandu Kremlu jako oddaný papoušek. Ani se nezakoktá

4 měsíce starý 20

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura | FOTO: FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská, se svolením autorky

Tomio Okamura, momentálně šéf SPD, už se ani nenamáhá nějak zastírat své smýšlení ohledně zahraniční politiky. Ono to ani žádné „smýšlení“ není, protože v tom slově je přece jen obsaženo „myšlení“. To u doslovného opakování breptů Vladimira Putina, Sergeje Lavrova a dezinformačních webů napojených na Moskvu nehrozí.

Teď nám Tomio Okamura na svém Facebooku vysvětlil, jak se máme dívat na nevyhlášenou válku Ruska proti Ukrajině a snahy Kremlu rozkládat Ukrajinu a Západ:

Dále čtěte

()

Týdeník FORUM: Jak si Zemanova parta zprivatizovala Pražský hrad

číst článek »

„Snaha Ukrajiny vyprovokovat válečný konflikt je nebezpečná. Nenechme se zatáhnout do války NATO a Ukrajiny proti Rusku… Zoufalou snahou ukrajinského establishmentu je v současné situaci pokus odvést pozornost od faktů, že země je zbídačená, rozkradená a vysávaná oligarchy a korupčníky. Právě proto ukrajinské politické a vojenské složky mají zájem válku s Ruskem vyprovokovat. Rusko ale nemá zájem vést s Ukrajinou ozbrojený konflikt. NATO se také čím dále více blíží k hranicím Ruska a obavy Ruska z jeho rozpínavosti jsou proto do jisté míry oprávněné, navíc řada Rusů žijících na Ukrajině by také byla raději součástí Ruska. Kroky Ruska ve formě přesunů vojsk podél hranic s Ukrajinou na vlastním území jsou proto legitimní.

Snahu Ukrajiny vyprovokovat válečný konflikt proto pokládáme za nebezpečnou a vysoce neodpovědnou. Jsme v SPD přesvědčeni, že NATO nesmí působit na Ukrajině a tím dále stupňovat napětí v oblasti. Je potřeba vést dialog s Ruskem a spolupracovat na zmírnění napětí, a to i s ohledem na zajištění dodávky energií a nerostných surovin pro ČR. Občané Ukrajiny by si o své budoucnosti měli rozhodnout sami bez vnějších vlivů.“

Ne, těmto blábolům nemůže Tomio Okamura věřit. To by se pak musel nechat vyšetřit, jestli jeho poznávací schopnosti neutrpěly nějakou vážnou ránu a jestli ho to neohrožuje i v běžném životě. Rusko anektovalo ukrajinský Krym, podporuje svými vojáky a dodávkami moderní výzbroje separatisty na Donbasu, ruská raketa sestřelila civilní letadlo, Ruko přesunulo sto tisíc vojáků k ukrajinské hranici.

Tomio Okamura a jeho souputníci v SPD jsou prostě buď užitečnými idoty, jak tomu říkal Lenin (ti ovšem té ideologii věřili a proto rozvraceli své vlastní země ve prospěch Moskvy), nebo prostě chtějí vyjít vstříc té části voličstva, která mentálně vězí v dobách socialistického Československa. Možná doufají, že kdybychom se zase stali satelitem východní mocnosti, nějaké to korýtko by se pro ně našlo.

V každém případě je to ohavné. Že zrovna tyhle osoby pořád hlásají nějakou „suverenitu“, je už úplná fraška.

Zdroj