Tornáda na jihu a středozápadě USA mají přes dvacet obětí

5 měsíce starý 19

Nejméně osm lidí zahynulo v Tennessee, většina z nich v okrese u hranic s Mississippi, pět v Arkansasu, čtyři v Illinois a tři v Indianě. Jednu oběť registrují úřady států Mississippi a Alabama.

Server ABC News napsal, že škody způsobené tornády, která značnou část USA zasáhla v pátek a v sobotu, hlásí celkem šedesát míst v osmi amerických státech.

Americká média také hojně informovala o zřícení střechy divadla při metalovém koncertu ve městě Belvidere na severu Illinois. V troskách zemřel jeden muž a dalších čtyřicet lidí utrpělo zranění, pět z nich vážná. Na koncertu bylo podle agentury Reuters celkem na 260 lidí.

Meteorologové očekávají, že se bouře budou přesunovat směrem do východní třetiny USA, kam mohou přinést větry až o rychlosti sto kilometrů v hodině.

"You work all your life, and in a minute it's gone."

Our hearts are with all those who lost so much this weekend, and we thank the emergency workers and neighbors who are helping victims. pic.twitter.com/iTwu6QrXHD

— The Weather Channel (@weatherchannel) April 2, 2023
Zdroj