Tragédie na Pardubicku: Srážku tří aut nepřežil starší řidič. Další dva lidé se zranili

4 dny starý 3

Tragédie se stala před desátou hodinou dopoledne na silnici I/37 v pardubické části Dražkovice nedaleko světelné křižovatky. Černé BMW jedoucí od Chrudimi nejprve pravděpodobně bokem narazilo do protijedoucího kamionu, kterému prorazilo dvě pneumatiky, a pak se čelně srazilo s protijedoucí fabií. V ní jel starší muž a starší spolujezdkyně.

Čelní náraz obě osobní auta zdemoloval, BMW přišlo o přední kolo. Hasiči i záchranná služba byli na místě během několika okamžiků. „Začali jsme ihned s vyprošťováním těžce zraněných dvou osob z havarovaného vozidla. Po vyproštění jsme je předali do péče záchranné služby,“ uvedl velitel zásahu pardubických hasičů Jakub Nezval.

Staršímu řidiči šedého osobního auta už ale nebylo pomoci. Jeho spolujezdkyně utrpěla závažná poranění a přiletěl pro ni vrtulník.

„V rámci nehody jsme ošetřili starší ženu, která při střetu utrpěla zranění na více částech těla. Po ošetření a poskytnutí potřebné péče jsme ji letecky transportovali do traumacentra v Královéhradecké fakultní nemocnici,“ upřesnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby sousedního Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Policie hledá svědky nehody

Řidička černého BMW také utrpěla zranění a do nemocnice ji převezla sanitka záchranné služby. Šofér kamionu vyvázl bez zranění, odnesla to jen dvě proražená kola návěsu. „Dechové zkoušky jsme provedli u dvou ze tří řidičů, u řidičky vozidla BMW a u řidiče nákladního vozidla, u obou byly negativní,“ dodala policejní mluvčí Markéta Janovská.

Policie potřebuje upřesnit všechny okolnosti nehody, proto žádá případné svědky, aby se ozvali pardubickým nehodářům nebo zavolali na linku 158.

Zdroj