Tragédie v Polsku. Při požáru domu zemřela hvězda seriálu Čtyři z tanku a pes

2 měsíce starý 160

Požár vypukl v neděli okolo osmé hodiny ráno v obci Trzciniec v Lubelském vojvodství. Na místo dorazilo 30 hasičů z osmi jednotek. Policie našla tělo, později informovala, že se jednalo o herce Piotra Wysockiho.

ČTĚTE TAKÉ: Řidičák měl jen pár týdnů. Mladík otočil auto na střechu, 18letá dívka nepřežila

„Při požáru zahynul filmový a divadelní herec Piotr Wysocki,“ potvrdila mluvčí místní policie Edyta Žur. Úmrtí herce později potvrdil na Facebooku i jeho syn. „Dnes zemřel Piotr Wysocki. Herec lublinského jeviště a filmového plátna, duše souboru. Můj otec,“ napsal Jan Niewada-Wysocki.

Na místě nyní pracují vyšetřovatelé, kteří se snaží zjistit, proč začalo hořet. Okolnosti požáru jsou zatím nejasné. Wysocki podle polských médií v domě žil několik let.

Wysocki se narodil 13. dubna 1936 v Toruni. Studoval na Vyšší divadelní škole ve Varšavě nebo na Státní vysoké škole divadelní Ludwika Solského v Krakově. Mezi lety 1969 a 2001 působil v Divadle Julia Osterwy v Lubinu.

Českým divákům nejvíc utkvěl v roli poručíka Kozuba v legendárním polském seriálu Čtyři z tanku a pes. Dále zářil ve filmech Popely nebo Osmdesát husarů. Naposledy se v televizi objevil v epizodě seriálu Na signálu v roce 2018.

Zdroj