Tragická nehoda na Slapech: Řidič sjel do nádrže, pod vodou zůstal uvízlý v kabině

2 měsíce starý 10

K nehodě došlo v pondělí kolem půl desáté dopoledne. Podle mluvčího hasičů Jana Sýkory řidič na silnici číslo 18 z neznámých příčin prorazil svodidla a sjel z mostu do vody. Potápěči následně našli v kabině vozu zaklíněného řidiče.

ČTĚTE TAKÉ: Otřesný případ v Brně. Chtěl utéct s dívkou, ale pak pobodal její rodiče a jí zavraždil

„Řidič je bez známek života, nikdo další v autě nebyl, auto je zhruba v šesti metrech, řešíme, jak ho dostat ven,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa kolem 10:40. Na místě zasahují hasiči a potápěči. Podle mluvčího Sýkory se hasiči snaží zabránit úniku pohonných hmot do vody.

Podle informací reportéra CNN Prima NEWS záchranáři pracují s několika možnými scénáři, jak auto z vody vytáhnout. „Buď přijede jeřáb, který ho vyzvedne, zde ale může být problém se statikou mostu. Druhá varianta je, že ho potápěči dostanou na hladinu za pomoci vzduchových vaků a následně ho navijáky přitáhnou ke břehu,“ uvedl Ondřej Pořízek.

Co se před tragickým pádem do vody odehrálo je stále záhadou. „Jela jsem za nákladním vozem už od Sedlčan. Řidič jel v pohodě, před mostem přibrzdil a jel rovně. Najednou začalo vozidlo uhýbat a pak prorazilo zábradlí a spadlo z mostu,“ sdělila pro Pribram.cz svědkyně.

Zdroj