Tragická nehoda strážníka na motorce: Otec čtyř dětí zemřel při návratu ze služby

5 měsíce starý 116

Ve čtvrtek ráno se Boris vracel z noční služby. Když odcházel z kanceláře, nikdo z jeho kolegů netušil, že ho vidí naposledy. Bilavský vyrazil z Bratislavy, ale před Sládkovičovem měl vážnou nehodu, při které z neznámých důvodů vyjel ze silnice a narazil do sloupu elektrického vedení. Jeho zranění byla vážná a nezachránil ho ani rychlý převoz do nemocnice.

Jedná se o první letošní tragickou nehodu motocyklisty v Trnavském kraji. „Podle prvotních informací jel řidič motocyklu Yamaha 850 z noční služby od obce Malá Mača směrem do centra Sládkovičova. Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou z dosud nezjištěných příčin plynule vyjel ze silnice a narazil do sloupu elektrického vedení. Přivolaná záchranka muže ve vážném stavu odvezla do nemocnice, kde bohužel svůj boj o život prohrál,“ sdělila policejní mluvčí Zlatica Antalová.

Vzorný otec čtyř dětí

„Boris Bilavský zemřel ve věku 48 let na cestě domů ze služby, při níž chránil veřejný pořádek, zdraví a dokonce i životy,“ uvedl Peter Borko z městské policie.

O tom, že Boris byl férový chlap a prvotřídní policista, hovořil i šéf bratislavské městské policie Miroslav Antal. „Borisi Bilavskému velmi záleželo na lidech, kterým v hlavním městě pomáhal a sloužil. Byl to charakterní a čestný člověk, který chtěl neustále zlepšovat život všech kolem sebe. Nejednou jsme spolu diskutovali o tom, jak zlepšit fungování bratislavské městské policie, a vždy jsem respektoval jeho názory. Všem nám bude velmi chybět,“ přiznal Antal.

Bilanský byl otcem čtyř dětí. „Boris byl rozvedený, ale navzdory všemu byl svým dětem nesmírně oddaný. Věnoval jim veškerý čas, který měl. Jezdil s nimi na výlety a byly pro něj na světě vším. Nedokážu si ani představit, jak teď budou žít bez tatínka,“ uvedl jeden z Borisových přátel.

Zdroj