Třaskavé natáčení Grand Tour: Clarkson řídil slavnou Škodu, Hammond boural v české formuli

5 měsíce starý 141

Známá trojice moderátorů Clarkson, May a Hammond dorazila v rámci natáčení nového speciálu The Grand Tour na Slovensko. Začátkem týdne by se podle slovenských médií měla pohybovat po Bratislavě a známá jsou dokonce i minimálně dvě auta, ve kterých momentálně jezdí. Součástí příprav by měl být žlutý Chevrolet SSR a bílý japonský kabriolet Mitsuoka Le-Seyde, tedy opravdu rarity. Za sebou už mají někdejší protagonisté hvězdného Top Gearu na BBC návštěvu Žiliny i Piešťan, přičemž Clarkson si na letišti u lázeňského města vyzkoušel závodní roadster 1100 OHC z 50. let ze sbírky mladoboleslavské Škody.

Skvělá škodovka a figurína Maye

Podle serveru svetapple.sk dorazilo světoznámé moderátorské trio na Slovensko ze sousedního Polska. Dokazuje to mimo jiné i instagramový účet Jeremyho Clarksona, který sice komentuje své fotografie a krátká videa velmi lakonicky, v každém případě o lokalitě jeho výskytu („Poland. Impressive.“ nebo „Slovakia“) během posledních pár dní nejsou pochybnosti.

Víkend strávili (společně se štábem) mimo jiné v Žilině, přesněji řečeno v restauraci Trezor. Natáčení na tomto místě se zúčastnili jen Jeremy Clarkson a Richard Hammond. Jak je v případě někdejšího Top Gearu či aktuálního The Grand Tour vcelku běžné, třetího do party – Jamese Maye – zastupovala alespoň figurína v červeném overalu. Dvojka však dlouho osamocená nezůstala. May se ke zbytku týmu připojil v Piešťanech, kde automobiloví baviči přenocovali, ještě předtím si však Jeremy stihl vyzkoušet dvoudveřový československý roadster Škoda 1100 OHC s výkonem 92 koní a hmotností jen 550 kg z roku 1958, který je součástí sbírky továrního Škoda muzea.

Pokud vás zajímá, jak se mu škodovka líbila, stačí opět nahlédnout na příslušný účet na sociální síti. K první fotografii Jeremy poznamenal „Skoda: absolutely fantastic“ k videu jen „And I fit“, tedy „A vešel jsem se“. Delší komentář jeho jízda v tuto chvíli asi nepotřebuje.

Hammondův nepovedený den v Poznani

Už před přesunem na Slovensko populární Britové hostovali na okruhu v polské Poznani. V rámci akce s formulovými vozy tam své tři historické stroje slavné československé značky Metalex přivezl také známý sběratel sportovních aut české výroby, který si nepřál být jmenován.

„Celý den jsem dělal mechanika Hammondovi, všichni byli hrozně milí, nicméně Richardovi začal z formule unikat olej a než si toho všiml, zadřel motor a v zatáčce havaroval. Nic se mu naštěstí nestalo, ale formulka je trochu pocuchaná,“ řekl CNN Prima NEWS sběratel.

Ten si moc nedělal ani ze vzniklé škody, která určitě nebyla malá: „Je to relativní. Když jsme sem přijeli, mohla mít formule hodnotu X, teď je sice poničená, ale díky tomu, že v ní havaroval Richard Hammond, je její cena vyšší než před nehodou,“ uzavřel.

Zdroj