"Trejd ano, šikana ne." Koučka a klub WNBA dostaly trest za chování k těhotné hráčce

6 měsíce starý 8

 Reuters

Loni v září během mistrovských oslav se Dearica Hambyová svěřila, že očekává narození druhého potomka. V klubu se k ní pak prý začali chovat jinak. Mimo jiné jí vyčítali, že nebere trénink vážně a nesnaží se připravit na návrat. V lednu ji vedení Aces, kde působila celou dosavadní kariéru od roku 2015, vyměnilo do Los Angeles za někdejší hráčku USK Praha Amandu Zahuiovou.

"Výměny jsou součástí byznysu. Čelit lžím, nechat se šikanovat, manipulovat a diskriminovat ale ne," napsala poté Hambyová na instagramu. V březnu přivedla devětadvacetiletá basketbalistka na svět syna.

Vedení WNBA se obviněními Hambyové zabývalo tři měsíce a během vyšetřování vyslechlo přes 30 lidí. Hambyová uvedla, že komentáře slýchala od žen, které jsou také matkami. Jméno Hammonové nezmínila.

Šestačtyřicetiletá trenérka, která se svou partnerkou vychovává dvě adoptované děti, bude letos uvedena do basketbalové Síně slávy. Toto ocenění si vysloužila za hráčskou kariéru, v níž se stala šestinásobnou účastnicí Utkání hvězd WNBA, ale i bronzovou olympijskou medailistkou z Pekingu 2008 v barvách ruské reprezentace.

Jako asistentka legendárního Gregga Popoviche v San Antoniu, kde působila v letech 2014-21, byla první ženskou trenérkou na plný úvazek v jedné ze čtyř hlavních severoamerických profesionálních lig. Loni se pak stala hlavní trenérkou basketbalistek Las Vegas. V poslední době se opět spekuluje, že by mohla jako první žena vést tým v NBA. Zájem o její služby má údajně Toronto.

Zdroj