Trenér Hašek s Libanonem na fotbalové MS nepostoupil

4 měsíce starý 36

 Reuters

V posledním utkání třetí fáze asijské kvalifikace podlehli 0:2 na hřišti Íránu a jejich malá šance na třetí místo ve skupině A se rozplynula. O účastníkovi čtvrté kvalifikační fáze se rozhodne mezi Spojenými arabskými emiráty a Irákem.

Libanon, který ještě nikdy na světovém šampionátu nestartoval, angažoval Haška loni v létě. Bývalý kouč českého národního týmu a předseda svazu s týmem v deseti zápasech třetí fáze kvalifikace vybojoval výhru nad Sýrií, která je v tabulce poslední, a tři remízy.

Pro osmapadesátiletého Haška to bylo další angažmá na Blízkém východě, kam zamířil poprvé už v roce 2005, kdy vedl Al Wasl ve Spojených arabských emirátech. Později bývalý reprezentační kapitán koučoval Al Ahlí, se kterým vyhrál titul, saúdskoarabský Al Hilál, katarský SC Katar a v SAE Emirates Club a Fudžajru.

Ve čtvrté fázi asijské kvalifikace se třetí tým skupiny A utká s Austrálií, která byla třetí v "béčku". Vítěz pak nastoupí v interkontinentálním play off proti pátému celku jihoamerické kvalifikace.

Zdroj